IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia, chodzi o konkretne województwa. Lepiej uważać

IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia, chodzi o konkretne województwa. Lepiej uważać Źródło: pixabay.com

IMGW wydało pilne ostrzeżenia dla kilku województw. W kilku rejonach Polski szykuje się wyjątkowo nieprzyjemna pogoda, może być niebezpiecznie. Ostrzeżeniami objęto kilka województw - w Polce szykuje się prawdziwa zamieszanie pogodowe. W różnych częściach kraju, można spodziewać się skrajnie różnych warunków pogodowych.

IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wydał ważne komunikaty dla kilku rejonów Polski. Prognozy meteorologów przewidują przymrozki m.in. na północy kraju oraz wyjątkowo intensywne opady deszczu na południu. Ostrzeżenia oznaczono jako kwalifikujące się pod zagrożenie pierwszego stopnia.

IMGW przekazało ważne ostrzeżenia, kilka województw zagrożonych

Przymrozki mają wystąpić w sześciu województwach: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz północnych części zachodniopomorskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Przewiduje się, że miejscami temperatury spadną od -1 stopnia Celsjusza nawet do -4.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na poziomie od 80 do 85%, w zależności od regionu. Ostrzeżenie dotyczy nocy z 14 na 15 maja, przewiduje się, że przymrozki zaczną się około północy, a zanikać będą około godziny 7. W ciągu dnia również można spodziewać się, że niższych temperatur.

Na południu kraju szykują się wielkie ulewy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z kolei w południowej części kraju, zapowiadane są intensywne opady. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą południa województwa małopolskiego, podkarpackiego, a także południa i centralnej części śląskiego oraz lubelskiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska IGMW szacuje na 80%.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy zakaz wchodzi od 20 maja. Dotknie ponad 8 mln Polaków, połowa z nich będzie niemile zaskoczona
2. Zapadła decyzja o zasiłku dla rodziców. Mateusz Morawiecki przekazał wiadomość, która wyjaśnia wszystko

Opady deszczu mają miejscami osiągnąć poziom od 25 mm do 35 mm na metr kwadratowy. Deszcz miał zacząć padać już w środę 13 maja koło godziny 20:00. Koniec opadów przewiduje się na dziś około godziny 8:00 na Śląsku i koło 12:00 w Małopolsce, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. To już nie kolejne załamanie pogody w maju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sieć 5G jest już w Polsce. W jakich miastach działa, co na jej temat mówi WHO, czy jest bezpieczna?
  2. Zbigniew Boniek wywołał burzę w mediach społecznościowych. Kibice wściekli po słowach prezesa PZPN
  3. Duży polski bank ostrzega wszystkich klientów. Wystarczy chwila, można stracić wszystkie pieniądze
  4. Dotyka głównie dzieci i ma dziwne objawy. Wraz z epidemią pojawiła się dziwna choroba w USA
  5. Zatrważające doniesienia o Weronice Książkiewicz, aktorka miała wypadek samochodowy. Zdumiewające zachowanie policjantów
  6. Najtańszy, najszybszy i najpyszniejszy. Cudowny sernik bez sera, rewelacyjna receptura trafiła do sieci

Źródło: IMGW

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News