Krach pogody. IMGW wydało alerty dla niemalże całej Polski

Krach pogody. IMGW wydało alerty dla niemalże całej Polski Źródło: pixabay jwvein

IMGW wydało bardzo ważny komunikat odnośnie nadchodzących godzin. Pogoda zupełnie się zmieni, a warunki w nocy mogą się okazać bardzo niebezpieczne.

IMGW poinformowało, iż pogoda w nocy z soboty na niedzielę może być bardzo niekorzystna, a temperatura gwałtownie spadnie. Warto zapoznać się z treścią ogłoszenia wydanego przez synoptyków.

IMGW ostrzega praktycznie całą Polskę

IMGW wydało ostrzeżenie, które dotyczy obszaru niemal całego kraju. Jedynym miejsce, gdzie pominięto wydanie ostrzeżenia są powiat cieszyński oraz żywiecki w województwie śląskim oraz na terenie woj. małopolskiego w powiatach nowotarskim i tatrzańskim . Reszta kraju została poinformowana o wydaniu alarmu pierwszego stopnia ze względu na przymrozki, które mają wystąpić tej nocy. Eksperci pracujący w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformowali, że przy gruncie temperatura może spaść nawet do -10 stopni Celsjusza. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niebezpieczeństwo potrwa aż do rana

Synoptycy w wydanym ostrzeżeniu szacują, że temperatura wahająca się od -8 do -10 stopni Celsjusza utrzyma się aż do godziny 8 w niedzielę i zwracają uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności, jeśli ktoś będzie poruszał się samochodem, z racji na możliwość wystąpienia gołoledzi. W województwach śląskim i małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, łódzkim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim niska temperatura może utrzymać się aż do poniedziałkowego poranka.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem w naszym kraju

2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Alarm pierwszego stopnia

IMGW wydało ostrzeżenie kwalifikowane do alarmu pierwszego stopnia. Co to znaczy? W momencie kiedy ogłoszony jest taki stan rzeczy, synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, iż w związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska skutkujące powstawaniem strat materialnych, ale przede wszystkim zagrażającymi zdrowiu oraz życiu osób znajdujących się na określonym terenie objętym takim ostrzeżeniem. W czasie znajdowania się na terenie oznaczonym tym terminem można spodziewać się także różnego rodzaju opóźnień w ruchu drogowym czy kolejowym oraz odwołania zaplanowanych imprez. Bardzo ważne jest, aby na bieżąco śledzić komunikatów wydawanych przez synoptyków pracujących w Instytucie, którzy na bieżąco monitorują sytuację na terenie całego kraju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Bardzo ważny apel polskich aptek. Dotyczy nas wszystkich
  4. Mateusz Morawiecki zabrał głos. Zapadła kluczowa decyzja dla wielu Polaków
  5. Blamaż urzędników, są zdjęcia. Pokazano, jak naprawdę "walczą" z wirusem
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News