IMGW wydało żółte alerty dla połowy Polski
youtube.com Michał Witek
Weronika Wasiak - 12 Maja 2020

IMGW wydało żółte alerty dla 9 województw. Szczególnie wieczorem i w nocy trzeba uważać, będzie niebezpiecznie

Niespodziewanie IMGW podjęło decyzję o wydaniu żółtych alertów dla aż połowy Polski. Mieszkańcy nie byli przygotowani na tak fatalne informacje. Jak się okazuje, wieczorem oraz w nocy zrobi się bardzo niebezpiecznie. Każdy powinien uważać, a w szczególności ostrożność muszą zachować kierowcy.

IMGW nagle wydało ważne ostrzeżenia dla połowy kraju. Z każdą godziną sytuacja coraz bardziej się pogarsza, jednak to dopiero początek tego, co czeka Polaków. Przekazywane do mediów informacje zdecydowanie nie należą do nad wyraz pokrzepiających. Ostatnie dni zupełnie nie zwiastowały tak diametralnej zmiany, niestety, eksperci nie mają wątpliwości.

Vera WangMa ponad 70-lat, a wygląda na nastolatkę. Niezwykła uroda, dieta gwiazdy InstagramuCzytaj dalej

Nagłe alerty IMGW. Ostrzeżenia dla połowy Polski

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zadecydowali o wydaniu żółtych ostrzeżeń dla województwa: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego oraz dolnośląskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od 13 maja godziny 00:30 do 13 maja 6:30 i dotyczy przed niespodziewanymi przymrozkami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DodaFani martwią się o Dodę. Chodzi o jej zdrowie, pokazała niepokojące zdjęcieCzytaj dalej

Wydano również alert przed burzami, o czym poinformowano na Facebooku "Burza-Alert-IMGW". Jak przekazano, wieczornych burz w szczególności mogą spodziewać się mieszkańcy północnego-zachodu, przede wszystkim na wybrzeżu.

Dzisiaj grzeje:

1. Zaatakowano szpital, dziesiątki rannych, wśród 13 ofiar między innymi dziecko. Polsat przekazał druzgoczące wiadomości z Afganistanu

2. Zapłacił na stacji banknotem 200-złotowym i odjechał. Kasjer przyjrzał się pieniądzom i zbladł

- Aktualnie burze nad Polską nie występują, a liczne komórki opadowe przemieszczają się na wschód i południowy wschód kraju. Wieczorem burz można się spodziewać na północnym zachodzie, głównie na wybrzeżu. Pierwsze burze już występują w rejonie Kopenhagi. Na zdjęciu radarowym widać struktury opadowe, przypominające piegi, bardzo charakterystyczne dla obecności chłodnej masy w porze wiosennej. Umiarkowanie chłodne i dość wilgotne powietrze, w połączeniu z nagrzaniem od promieni słonecznych powierzchni ziemi, tworzy liczne chmury kłębiaste z przelotnym deszczem, a nierzadko również opadami krupy śnieżnej. Na niebie widać zmienne zachmurzenie, często spod chmur widać w oddali "słup" opadów deszczu (tzw. praecipitatio) lub "welony" opadu niesięgającego ziemi (tzw. zjawisko virga).

Najlepsze newsy dnia:

  1. Watykan po latach ujawnił wstrząsającą prawdę. Jakie były skutki drugiego zamachu na życie Jana Pawła II?
  2. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  3. Terminy u fryzjerów zajęte do końca czerwca, ale coś innego jest gorsze. Ceny usług zwalają z nóg
  4. Na świat przyszło dziecko z niezwykłymi włosami. Nawet lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Dentyści biją na alarm, popularny produkt do higieny może mieć fatalny wpływ na zęby. Lepiej go nie używać
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: pogodynka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News