Wczoraj trąba powietrzna, a dziś? Lepiej się przygotować, IMGW wydało pilne alarmy dla niemal całego kraju

Wczoraj trąba powietrzna, a dziś? Lepiej się przygotować, IMGW wydało pilne alarmy dla niemal całego kraju Źródło: ZufriedenUnterwegs/Pixabay

Pogoda szaleje w Polsce, zaledwie wczoraj mierzyliśmy się z trąbą powietrzną, a dziś prognozy pogody przekazują jeszcze gorsze wiadomości na nadchodzące godziny. IMGW wydało już pilne alerty dla niemalże całego kraju. Jak wyglądać będzie sobota i jaka pogoda czeka nas w nocy?

IMGW wydało właśnie ostrzeżenia dla niemalże całego kraju. Kolejny dzień przyniesie nam ulewne opady deszczu i burze z gradem. Gdzie pojawią się niebezpieczne zjawiska atmosferyczne?

IMGW ostrzegało przed niebezpieczeństwem w piątek

W piątek straż pożarna interweniowała ponad tysiąc razy. Najwięcej interwencji zanotowano w województwach: mazowieckim, łódzkim i wielkopolskim. Silny wiatr oraz opady deszczu w nocy z piątku na sobotę sprawiły, że na Mazowszu do godziny 6 rano, funkcjonariusze wzywani byli ponad sto razy. 

- Strażacy głównie usuwali wiatrołomy, udrażniali przepusty i wypompowywali wodę - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Najbardziej dramatyczna sytuacja miała miejsce nad Bałtykiem, gdzie pojawiła się trąba powietrzna. W Ustroniu Morskim zniszczony został kompleks wypoczynkowy, raniąc przy tym sześciu turystów. Właściciele już liczą straty po pojawieniu się niebezpiecznego, ale to nie wszystko, co pogoda ma w zanadrzu. IMGW wydało pilne alerty, które obowiązywać będą przez kolejną dobę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pilne alerty od IMGW. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia obowiązują niemalże w całym kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na sobotę wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem oraz intensywnymi opadami deszczu. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem wydane zostało dla województw: warmiński-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Alert drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu został wydany dla województwa małopolskiego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni

2. Objawy raka wątroby. Pod żadnym pozorem nie należy ich lekceważyć

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami wydane zostały dla województw: opolskiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego. IMGW wydając alerty, zaznaczyło, że w Małopolsce niebezpieczne zjawiska atmosferyczne mogą utrzymywać się do godzin porannych w niedzielę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wrzuciła do małosolnych nietypowy składnik. Wszyscy poprosili o przepis
  2. Sekret Anny i Roberta Lewandowskich wyszedł na jaw. Próbowali ukryć miejsce swojego pobytu, dziennikarze nie mają wątpliwości
  3. Ujawniono, co Marek Kondrat robi z 2-letnią córeczką. Niestety, fani drżą z obaw o przyszłość rodziny
  4. TVP przekazało smutne informacje, Polacy w żałobie. Nie żyje Henryk Płóciennik
  5. Fenomenalny trik na pranie ubrań. Prawdziwy hit, będą jak nowe, już nigdy się zniszczą w pralce
  6. Zablokowana autostrada, na środku koń z połamanymi nogami. Trwa akcja służb

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News