IMGW znów grzmi. Idą upały, a wraz z nimi trąby powietrzne

IMGW znów grzmi. Idą upały, a wraz z nimi trąby powietrzne

IMGW przekazuje Polakom bardzo ważną informację dotyczącą pogody. Zanosi się na to, że wciąż będą nam towarzyszyć upały, jednak pojawić mogą się również trąby powietrzne.

IMGW regularnie przedstawia Polakom prognozę pogody na najbliższe dni. Ostatnie informacje nie były zbyt optymistyczne, ponieważ przez wiele dni musieliśmy zmagać się najpierw z ulewnymi deszczami, które doprowadzały do powodzi, a następnie z upałami, które trwają do teraz i powodują susze. 

Najnowsze informacje nie brzmią zbyt pozytywnie. Okazuje się, że widmo kolejnej klęski żywiołowej staje się coraz bardziej realne. Wszystko ma związek z upałami, które panują w naszym kraju. Opublikowane doniesienia wskazują na to, że sytuacja nie zmieni się w najbliższym czasie na lepsze, może jednak nastąpić pewne pogorszenie.

IMGW przekazuje ważne wiadomości dotyczące pogody

Upały trwają już od kilkunastu dni i póki co nic nie wskazuje na to, by miały ustąpić. Temperatura w naszym kraju rzadko schodzi poniżej 20 stopni i wygląda na to, że taki stan rzeczy utrzyma się w najbliższych dniach. W środku tygodnia możemy spodziewać się nawet 34 stopni Celsjusza na naszych termometrach, czego nie doświadczyliśmy jeszcze w tym roku.

Mieszające się masy powietrza mogą jednak doprowadzić do burz na terenie całego kraju. IMGW podaje, że w naszym kraju pojawi się silny wiatr, wiejący z prędkością 100 km/h. Spodziewać możemy się również powstania trąb powietrznych. Ryzyko ich wystąpienia jest dość duże, jednak nie tak bardzo, jak podczas ulewnych deszczów, które towarzyszyły nam kilka tygodni temu.

IMGW podnosi alarm dotyczący sytuacji pogodowej

Upały mają potrwać do czwartku. W całej Polsce możemy spodziewać się temperatury powyżej 30 stopni, jednak na początku weekendu ma dojść do lekkiego ochłodzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Meteorolodzy przekonują, że zakończenie tygodnia będzie jednak znów stało pod znakiem upałów. Taka sytuacja panuje nie tylko w naszym kraju, ale również w pozostałych państwach Europy Środkowej. Na zachodzie naszego kontynentu jest o wiele chłodniej.

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  2. Katarzyna Dowbor przekazała fanom radosną nowinę. Dziennikarka dawno nie była tak SZCZĘŚLIWA! Z całej Polski spływają gratulacje
  3. RCB ogłosiło na dzisiaj pomarańczowe alerty 2 stopnia. Krzysztof Jackowski zdumiewa wizją końca upałów w czerwcu
  4. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  5. Najnowsze doniesienia mediów ukazują prawdę nt. członków rodziny tragicznie zmarłego Wodeckiego. Są bolesne
  6. Złapiecie się za głowy, jedyne takie imię na świecie. Należy do synka kultowego artysty disco polo

Źródło: Interia

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu