Silne burze, grad i wichury. Złe informacje pogodowe, IMGW wydał ostrzeżenia

Silne burze, grad i wichury. Złe informacje pogodowe, IMGW wydał ostrzeżenia Źródło: windy.com

IMGW wydał ostrzeżenia w związku z prognozowanym załamaniem pogody. Przez spadek temperatur i zimny front nasz kraj nie może liczyć na typowo letnie temperatury. Oczekuje się również opadów gradu i silnych wiatrów. Prognoza pogody na najbliższy czas nie brzmi optymistycznie.

IMGW ostrzeżenia, które dotyczyć będą regionów zagrożonych burzami, gradem i silnymi wiatrami. Zdecydowanie istnieje zagrożenie życia i zdrowia.

IMGW: pierwsze ostrzeżenia już w poniedziałek

Synoptycy są szczerzy, a jednocześnie bezlitośni - typowo letnie temperatury nie zawitają do Polski do końca lipca. W kraju będą utrzymywać się w granicach 17-24 stopni, przy czym 24 stopnie to naprawdę maksimum i tylko w niektórych regionach. W tym tygodniu na pewno takich temperatur nie zobaczymy.

Jeszcze dziś wieczorem i w nocy deszczową aurę mogą odczuć mieszkańcy Podkarpacia. Burze będą przechodzić z południowego-wschodu na wschód. Za to w poniedziałek dwa inne regiony będą musiały wziąć pod uwagę alerty IMGW. Chodzi dokładnie o Mazury oraz Podlasie - ostrzeżenia pierwszego stopnia zostaną wydane najpewniej w poniedziałek rano.

Reszta tygodnia nie klaruje się zbyt dobrze

Wtorek i środa to dni, na które muszą uważać mieszkańcy województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Burze z gradem oraz porywy wiatru do 75 km/h to prognoza na początek tygodnia. Temperatura nie przekroczy 20 stopni Celsjusza. W kolejnej części tygodnia nie ma nawet co liczyć na większe ocieplenie. Pogoda w kratkę może zdenerwować głównie urlopowiczów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na przełomie lipca i sierpnia mieszkańcy Polski mogą delikatnie zaczynać odczuwać ocieplenie, które będzie powoli rosło. Jest w takim razie wielka szansa na to, by już w połowie sierpnia powróciły temperatury z początku czerwca. Wiele osób liczy na to, że jeszcze będzie mogła zażyć kąpieli słonecznej w 30 stopniach Celsjusza.

Nie wiadomo na razie, czy będzie możliwy powrót upałów sięgających nawet 35 stopni. Meteorolodzy będą mogli powiedzieć więcej dopiero pod koniec lipca. Póki co, pozostaje jedynie wyjąć cieplejsze ubrania i czekać na sierpień.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. Zenek Martyniuk mieszka w niewyobrażalnych luksusach. Rezydencja króla disco to prawdziwy pałac (FOTO)
  4. Żona mistera Polski Rafała Maślaka załamała się na weselu. To co powiedziała mężowi rozrywa serca
  5. Jackowski przy nim jest "amatorem". Nagły huk w domu, tylko szósty zmysł ocalił mu życie
  6. Lepiej, żeby Rozenek nigdy tego nie zobaczyła. Doda ośmieszyła jej partnera tak, że ze wstydu zapadnie się pod ziemię

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News