4 województwa zagrożone. IMGW ostrzega przed silnymi burzami z gradem

4 województwa zagrożone. IMGW ostrzega przed silnymi burzami z gradem Źródło: commons.wikimedia/mos810/

IMGW wydało specjalne ostrzeżenie przed nagłą zmiana pogody. Zaledwie dzień temu jedno z dużych miast w Polsce zostało zalane. Teraz okazuje się, że podobna sytuacja grozi również innym. Synoptycy wyróżniają 4 województwa, w których mogą wystąpić silne deszcze.

IMGW wydaje pilne ostrzeżenie, dla wszystkich mieszkańców kraju, jednak ze szczególnym uwzględnieniem 4 województw. Tamtejsi mieszkańcy nie powinni tego lekceważyć, bowiem sytuacja jest naprawdę poważna. Niespełna dzień temu jedno z miast zostało zalane.  

Ważne ostrzeżenie IMGW przed burzami 

Choć letnie słońce i wysoka temperatura mogą na to nie wskazywać, nadchodzi nieprzyjemny, burzowy front, który może przynieść wielkie zniszczenia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że dokładnie dziś mogą wystąpić naprawdę silne opady deszczu, nawet w połączeniu z gradem. Szczególnie uważne powinny być osoby, mieszkające w pobliżu zbiorników wodnych: rzeki, jeziora, stawy. Silne obfite opady mogą doprowadzić do znacznego podniesienia się poziomu wody, a tym samym do powodzi.

Synoptycy wyróżniają 4 województwa, które są szczególnie narażone na niebezpieczne burze. Mówi się o: małopolskim, świętokrzyskim, śląskim i podkarpackim. W związku z prognozami, wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia, które obowiązuje do godziny 21:00. Nie wykluczone jednak, że w przeciągu najbliższych godzin, na liście zagrożonych, znajdą się kolejne województwa. IMGW apeluje o zachowanie ostrożności w przypadku, gdy rozpocznie się ulewny deszcz. Choć na chwilę obecną, zachmurzenie wydaje się być umiarkowane, wszystko jeszcze może ulec zmianie.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Duże miasto w Polsce zalane

Warto wspomnieć, że minionego wieczora, wspomniane anomalie pogodowe wystąpiły w Gorzowie Wielkopolskim. Mimo że deszcze nie trwały długo, były niezwykle intensywne, co poskutkowało poważnymi powodziami. W niektórych miejscach woda sięgała nawet metra wysokości. Co więcej, doszczętnie zalane ulice sprawiły, że wszystko co się na nich wówczas znajdowało zaczęło pływać - tyczy się to również samochodów. Woda wdarła się także do budynków, przynosząc tym samym jeszcze większe zniszczenia. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  2. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły? 
  3. Uczestniczka "Mam talent" nie żyje. Została znaleziona przez przechodniów w rzece
  4. Jak wyglądała Jolanta Kwaśniewska na swoim ślubie? Zbieramy szczęki z podłogi
  5. Koszmar córki Beaty Tyszkiewicz. Nie miała pojęcia, co jej ojciec zrobił 10 miesięcy przed śmiercią
  6. Zdjęcie Kasi Cichopek z ptakiem między nogami w sieci. Fani nie spodziewali się tego po aktorce

Źródło: interia 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News