Mieszkasz w północnej lub zachodniej części Polski? To lepiej to przeczytaj! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niepokojącymi zjawiskami pogodowymi, jakie mogą dziś wystąpić. W pozostałej części kraju spodziewają się przejaśnień.

Mieszkańcom północnej i zachodniej części Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca dziś pozostanie w domach. Wszystko przez silny wiatr, który może osiągnąć prędkość aż do 70 km/h. Ta część kraju doświadczy także intensywnych opadów deszczu. Na wybrzeżu istnieje nawet zagrożenie wystąpienia sztormu!

W o wiele lepszej sytuacji znajduje się wschodnia, centralna i południowa część kraju. Nie tylko ustaną tam opady deszczu. Według synoptyków prawdopodobnie wystąpią nawet przejaśnienia. Z takiej pogody warto skorzystać!

Temperatury mają się wahać od 12 stopni Celsjusza w Białymstoku i Olsztynie do 15 w Rzeszowie i Lublinie. Nieco chłodniej będzie w okolicach Zakopanego, którego mieszkańcy szykują się już na prawdziwą jesień. Tam temperatura może spaść nawet poniżej 9 stopni Celsjusza.

...

Zobacz również

Tak wygląda "najseksowniejsza pogodynka świata"! Piękna Meksykanka podbija Internet