Koloński imam Sami Abu-Yusuf uważa, że odpowiedzialne za skandal w Sylwestrową Noc są kobiety. Mężczyzna powiedział, że niepotrzebnie się perfumowały i zakładały skąpe stroje. 

Muzułmański duchowny Sami Abu-Yusuf skomentował wydarzenia w Kolonii, podczas których ucierpiało 520 kobiet. Niemki były okradane, macane i molestowane. Doszło do przynajmniej jednego gwałtu. Policjanci pełniący wtedy służbę opowiedzieli mediom, że liczni napastnicy byli pijani, aczkolwiek wylegitymowano przynajmniej 71 osób z Syrii ubiegających się o azyl.

Kleryk Sami Abu-Yusuf twierdzi, że kobiety nie powinny się dziwić. Zasugerował, by miały żal do siebie, ponieważ używały perfum i dobrały nieodpowiednie stroje.

– Noworoczne wydarzenia miały miejsce z ich własnej winy. Były półnagie i wyperfumowane. Nie jest niespodzianką, że mężczyźni je zaatakowali. Taki ubiór to jak dolewanie oliwy do ognia – powiedział w telewizji.

Należy podkreślić, że duchowny jest głową kolońskiego meczetu Al Tawheed, który zrzesza ultrakonserwatywny odłam sunnickiego islamu, czyli salafitów.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: Daily Mail

...

Zobacz również