Muzułmanie nie mają wspólnej wykładni religii, jak ma to miejsce np. w Kościele katolickim. Każdy imam może tłumaczyć Koran po swojemu, co skutkuje wieloma kontrowersyjnymi interpretacjami świętej księgi.

Ali Hammuda to jeden z tych imamów, którzy budzą największe emocje. Jego interpretacje islamu należą do bardzo radykalnych, a atmosferę podgrzewa jeszcze fakt, że naucza on w Wielkiej Brytanii, a konkretniej – w Cardiff.

O Hammudzie zrobiło się głośno dwa lata temu. To właśnie wtedy okazało się, że trójka jego uczniów wyjechała do Syrii, aby zasilić swoją obecnością organizacje terrorystyczne. Ze względu na domniemanie, że Ali Hammuda jest powiązany z ISIS, był on od dłuższego czasu podsłuchiwany i nagrywany. Pochodząca z 2014 roku wypowiedź imama wstrząsnęła brytyjską opinią publiczną.

– Jedna z interpretacji głosi, że wraz ze zbliżaniem się końca, na świecie będzie wiele wojen, podobnych do tych, które mają miejsce dzisiaj. Ze względu na to, kobiety będą brane jako jeńcy i niewolnice. O tak, kobiety będą niewolnicami – mówił.

– Wtedy, hmm, te kobiety będą obcować ze swoimi panami, bo w islamie jest to dozwolone. To dopuszczalne, żeby obcować z kobietami, które są twoimi żonami lub niewolnicami – tłumaczył imam.

źródło: rt

...

Zobacz również