Imam Anjem Choudary: Pewnego dnia prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce
fot. express.co.uk
Wiadomości Pikio - 12 Lutego 2015

Imam Anjem Choudary: Pewnego dnia prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce

Jeden z najbardziej znanych muzułmańskich przywódców duchowych w Wielkiej Brytanii, Imam Anjem Choudary, w rozmowie z Faktami TVN24, przekonywał że prędzej czy później także w Polsce zostanie wprowadzone prawo Szariatu. Muzułmański duchowny zapewnia, że Polacy będą wtedy szczęśliwsi.

- Pewnego dnia prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce, bo wierzymy, że należy usunąć wszystkie opresyjne reżimy. Jeśli rządzi wami ktoś inny niż Allah, to jest to forma ucisku. Dzięki naszej polityce i ten wasz reżim zostanie usunięty, a ludzie będą szczęśliwsi. W Polsce macie rządy liberalnej demokracji, a w tym nie ma żadnych mocnych, trwałych wzorców. Wszystko wynika u Was z rozdziału państwa od Allaha - powiedział Choudary. Choudary odniósł się także do zamachów na francuską gazetę Charlie Hebdo. Zaznaczył, że muzułmanie nie nadstawiają drugiego policzka gdy znieważany jest ich prorok, którego honor jest dobrem każdego muzułmanina. Dlatego też każdy pojedynczy muzułmanin ma prawo wymierzyć karę. Jedynym pytaniem jakie należałoby sobie zadać - według imama - to czy kara ta powinna być wymierzana tylko przez państwo czy też przez pojedyncze osoby. - Wy chrześcijanie wyznajecie zasadę: co cesarskie cesarzowi, co boskie Bogu. Jeśli przyjmiemy, że cesarz jest muzułmaninem wprowadzającym prawo szariatu, nie powinniście mieć w niczym problemu - odpowiedział Choudary gdy usłyszał, że Polacy nie będą chcieli przyjmować Islamu.

źródło: tvn24
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News