Niesamowita iluzja optyczna udowadnia nam jak łatwo oszukać nasz wzrok
Facebook.com Howard Lee
Agata Jaroszewska - 31 Maja 2020

Który lizak jest prawdziwy? Ciężko uwierzyć, ale tylko jeden z nich można zjeść

Iluzja optyczna to sprytna sztuczka, która uświadamia nas jak łatwo oszukać nasz zmysł wzroku. Czy patrząc na zdjęcie jesteś w stanie określić co jest prawdziwe, a co jest jedynie dziełem niezwykle zdolnego artysty? Nie ukrywamy, że nie należy to do najłatwiejszych zadań, lecz chyba warto sprawdzić czy należymy do grona osób odpornych na iluzje optyczne. Tacy ludzie to prawdziwa rzadkość.

Iluzja optyczna bawi się z naszym wzrokiem i mózgiem, sprawiając, iż zaczynamy kwestionować czy to, co widzimy jest rzeczywiste. Im więcej takich obrazów spotykamy, tym trudniej uwierzyć, że to co nasz otacza jest prawdziwe. To niesamowite jakie obrazy są w stanie stworzyć niektórzy artyści.

Zdjęcie krajobrazuMężczyzna uwiecznił na zdjęciu zwykły krajobraz. Dopiero po kilku dniach zauważył druzgoczący szczegółCzytaj dalej

Tworzenie iluzji optycznych to prawdziwa sztuka

Iluzje optyczne mogą być świetną zabawą, ale spowodować mogą także pojawienie się wielu wątpliwości. Trudno zrozumieć jak można przenieść na papier oraz płótno rzeczy w taki osób, iż nie można rozróżnić co było pierwowzorem, a co jest jedynie rysunkiem. Stworzenie takiego dzieła na pewno wymaga niezwykłego talentu oraz znajomości technik malarskich i możemy się założyć, że satysfakcja po igraniu z naszymi zmysłami jest warta całego wysiłku włożonego w stworzenie obrazka. Patrząc na powyższe zdjęcie trudno uwierzyć, że tylko jeden lizak jest prawdziwy i próba zjedzenia drugiego mogłaby nie zakończyć się najlepiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dziewczynka porcelanowa lalka2-latka wygląda, jak porcelanowa lalka. Poczekajcie tylko, aż zobaczycie jej mamę, opad szczęki nieuniknionyCzytaj dalej

Który lizak jest prawdziwy?

Przyjrzyj się dokładnie tym dwóm lizakom i sprawdź czy jesteś odporny na iluzje optyczne. Może się okazać, że jesteś prawdziwym bystrzakiem i w takim wypadku zapraszamy do skorzystania z innych zagadek oraz łamigłówek na naszym portalu. Taka gimnastyka dla naszego mózgu jest na pewno lepszym wyjściem niż przeglądanie po raz kolejny mediów społecznościowych, dodatkowo można samemu sobie wiele udowodnić. Satysfakcja płynąca ze świadomości, że mało kto jest w stanie oprzeć się niezwykłym iluzjom optycznym jest ogromna. Spróbujesz swoich sił i sprawdzisz czy wiesz, który lizak może bez problemu wylądować w twoich ustach?

Dzisiaj grzej: 1. Media podały druzgoczącą informację. Nie żyje legendarny muzyk, wszyscy znali jego hity

2. Od jutra w życie wchodzą nowe przepisy. Mało kto zdaje sobie sprawę, a zmiany są ogromne

Lubimy igrać z naszymi zmysłami

W naturze ludzkiej leży sprawdzanie jak daleko znajdują się nasze granice i przy wykorzystaniu iluzji optycznych możemy zbadać czy jesteśmy dobrymi obserwatorami. Na filmie umieszczonym na profilu Howarda Lee znajdziecie nie tylko zagadkę dotyczącą lizaków. Przedstawił on także wiele innych iluzji optycznych oraz proces ich powstawania. To jak, sprawdzicie swój zmysł wzroku?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jedzenie szparagów niesie ze sobą wiele korzyści. Zdecydowanie zbyt rzadko po nie sięgamy
  2. Lech Poznań - Legia Warszawa. Niebywały mecz odwiecznych rywali, ta bramka dała zwycięstwo, drużyna bez szans (WIDEO)
  3. Tylko najbliżsi wiedzieli, co Małgorzata Kożuchowska przeżyła tuż po porodzie. Ciężko powstrzymać łzy
  4. Bezdomny kot podszedł do niepełnosprawnej dziewczynki. Zaraz potem stała się niezwykła rzecz
  5. Krzysztof Cugowski ocenił disco polo. Fani przecierają oczy ze zdumienia
  6. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory

ŚlubKobieta poślubiła małego truposza. Wspólne zdjęcia małżonki i zombie-lalki wywołują ciarki na cieleCzytaj dalej

Źródło: Facebook.com Howard Lee

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News