Które jabłko jest prawdziwe? 99% internautów nie potrafi zgadnąć

Które jabłko jest prawdziwe? 99% internautów nie potrafi zgadnąć Źródło: Facebook.com Howard Lee

Iluzja optyczna potrafi zmylić niejedną osobę. Choć czasami mogłoby nam się wydawać, że współczesnego człowieka trudno oszukać w taki sposób, okazuje się, że nasz mózg wciąż można wprowadzić w błąd. Autor tej iluzji jest prawdziwym mistrzem w swoim fachu. Co ciekawe, 99% internautów miało poważny problem z udzieleniem poprawnej odpowiedzi.

Ta iluzja optyczna to nie lada zagadka, wielu osobom, które chciały podać jej rozwiązanie, spędzała sen z powiek. Do wyboru są dwie odpowiedzi, ale tylko jedna jest poprawna. Sprawdź swoją spostrzegawczość i zastanów się, które z tych dwóch jabłek jest prawdziwe, a które jest jedynie iluzją.

Iluzja optyczna, która zmyliła 99% internautów

Optyczne iluzje mogą przybrać liczne formy Często stosowane są obrazy, które dla naszych oczu wydają się nieustannie poruszać, czasem tworzone są "figury niemożliwe", czyli takie, które poza obrazkiem nie byłyby w stanie zaistnieć w rzeczywistości. Ten artysta wybrał inny typ iluzji - rysuje przedmioty identyczne obok prawdziwych obiektów.

Trzeba przyznać, że rysunki są wyjątkowo przekonujące i wykonane z zachwycającą precyzją. Odróżnienie idealnej ilustracji od realnego przedmiotu jest niemal niemożliwe, co nie znaczy, że w ogóle nie da się tego zrobić. Jednak wymaga to szczególnej uwagi i spędzenia kilku chwil nad obrazkiem.

Podpowiedzi i rozwiązanie zagadki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli wciąż nie udało ci się zgadnąć, które z jabłek jest rysunkiem, a które jest faktycznym owocem, przyjrzyj się ponownie, ale tym razem uważniej. Warto przy tym pamiętać, że rysunek pochłania światło w zupełnie inny sposób niż błyszcząca skórka jabłka. Z tą wiedzą znacznie łatwiej odróżnić owoc od rysunku.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutna wiadomość, składamy wyrazy współczucia. Joanna Racewicz okryła się bólem po stracie ukochanej osoby

2. Możesz dostać aż 500 zł mandatu, jeżeli nie przestrzegasz jednego nakazu. Nowe zmiany już od dziś

Gdy zabrakło ci już cierpliwości lub masz już swój typ, pora przejść do odpowiedzi. Autor pokazuje, które jabłko jest prawdziwe w prosty sposób - uderza je tasakiem. Jak się okazało, owoc z lewej jest namacalnym przedmiotem, a ten z prawej to jedynie dobrze narysowana iluzja optyczna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy cukrzycy. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Zbigniew Boniek przeżył ostatnio osobisty dramat. Nigdy o nim nie mówił, teraz ujawnił wszystko
  3. Dostałeś SMS od Lidla o danej treści? Jesteś w niebezpieczeństwie, natychmiastowo go skasuj
  4. Właśnie się zaczęło, Isolde szaleje nad Polską. Kolejne województwa w strefie zagrożenia
  5. Margaret wyznała całą prawdę. Fani zawiedzeni po tym, jak przeczytali jej gorzkie słowa
  6. Bardzo źle, że nie wszyscy są ich świadomi. 4 ukryte funkcje kas samoobsługowych w Biedronce

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News