Ile zarabiają zwycięzcy "Tańca z gwiazdami"? Mała fortuna

Ile zarabiają zwycięzcy "Tańca z gwiazdami"? Mała fortuna Źródło: wikimediacommons

Ile zarabiają zwycięzcy "Tańca z gwiazdami"? Ile tak naprawdę gwiazdy, które dostaną się do finału, otrzymują pieniędzy i ile wynosi główna wygrana? Chyba każdy kto kiedykolwiek oglądał słynny program zadawał sobie te pytania. Teraz wszystko jest już jasne.

Ile zarabiają zwycięzcy "Tańca z gwiazdami"? Od początków programu jasne było, że każda gwiazda zarabia inaczej. Wysokość stawki za każdy odcinek zależała od popularności celebrytów oraz sympatii, jaką darzyli ją twórcy programu. Jak podawały media, ich stawki wahały się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. 

Jeśli chodzi o jurorów, to w ostatnich latach najwięcej zarabiał Andrzej Grabowski, ponieważ aż 18 tysięcy złotych za jeden dzień. Trochę gorzej plasowały się Beata Tyszkiewicz i Iwona Pavlovic z 10 tysiącami za odcinek. Najsłabiej wypadł Michał Malitowski ponieważ otrzymywał zaledwie 8 tysięcy. A jak sprawa wygląda z gwiazdami na parkiecie?

Ile zarabiają zwycięzcy "Tańca z gwiazdami"?

"Taniec z gwiazdami" był na początku programem TVN-u. Stacja, oprócz zwyczajowego honorarium za odcinek oraz sławnej kryształowej kuli, sponsorowała gwiazdom dodatkowe nagrody. Przez długie lata były to różne luksusowe samochody. Do historii przeszło auto Agaty Kuleszy, które zostało wylicytowane na aukcji WOSP aż za 255 tysięcy złotych.

Od kliku sezonów program "Taniec z gwiazdami" można oglądać na antenie Polsatu. Oprócz wystroju, jury i prowadzących, zmieniły się także nagrody dla zwycięzców. Teraz bowiem oprócz kryształowej kuli otrzymują aż 100 tysięcy złotych! Bardzo miłym gestem jest nagroda dla tancerza, który otrzymuje 50 tysięcy złotych. Gwiazdom o wiele bardziej podoba się to rozwiązanie - pieniądze inwestują w podróże, remonty a co bogatsi przekazują je na cele charytatywne. 

Joanna Mazur największym zwycięzcą

Zwycięzcą edycji z 2019 roku jest Joanna Mazur. To niewidoma mistrzyni świata w biegu na 1500 metrów. Już od pierwszego odcinka zachwycała wszystkich swoim tańcem i wzruszała tragiczną historią. Po tym gdy okazało się, że mieszka w ciasnym akademiku bez toalety ludzie ruszyli z pomocą.

Jeden z deweloperów ufundował jej wykończone mieszkanie, natomiast fani zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Łącznie udało się pozyskać ponad 300 tysięcy złotych. Do tego wszystkiego należy dodać honoraria za każdy odcinek i główną wygraną. Łatwo można policzyć, że sportsmenka zgarnęła blisko milion złotych co jest dotychczasowym rekordem.

Źródło: PARTY

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News