Ile zarabiają Polacy? TOP 10 najlepiej płatnych zawodów

Ile zarabiają Polacy? TOP 10 najlepiej płatnych zawodów Źródło:

Ile zarabiają Polacy? Może się wydawać, że jest to temat tabu. Przyzwyczailiśmy się do tego, że rozmawiając o pracy, nie rzucamy okrągłych sum. Jest jednak kilka takich zawodów, które przodują w rankingach zarobków. Przedstawiamy 10 najlepiej płatnych, spośród nich.

Ile zarabiają Polacy? Jest to stosunkowo delikatny temat. Większość z nas niechętnie rozmawia o swoich zarobkach. Może to wynikać z faktu, iż na tle innych europejskich państw są one niskie, lub z kultury, czyniącej z nich temat tabu. Niezależnie od źródła tego problemu, warto wiedzieć ile realnie można zarobić w konkretnych zawodach.

Ile zarabiają Polacy? TOP 10 najlepiej płatnych zawodów

W naszym zestawieniu znalazło się sporo zawodów, których specyfika może być tajemnicą dla większości osób. Czym dokładnie zajmuje się na przykład brand manager? Albo key account manager? Choć niektóre z wymienionych nazw mogą wprawiać w zakłopotanie, ich własności możemy nauczyć się w drodze awansu. Na szczęście, większość z nich, wbrew pozorom, nie wymaga studiów. Wspomniana funkcja brand managera wykonywana może być przez zaufaną osobę, mającą pomysł na to, jak dobrze wypromować markę. Podobnie - project manager, którego zadaniem będzie zarządzanie zespołem w celu wykonania danego projektu. Sprawa ma się nieco inaczej w przypadku 10. miejsca - inżyniera ds. jakości - i pokrewnych mu zawodów. Bez zdobycia odpowiedniego tytułu, wykonywanie ich może być niemożliwe. A co z programistami i pierwszym miejscem zestawienia, architektami IT? Zdania na temat zaplecza, potrzebnego do wykonywania tych zawodów są podzielone. Choć pracodawca nie zawsze będzie wymagał od nas wykształcenia, to długoletniego stażu i doświadczenia - już tak. A ile zarabiają Polacy poza tymi zawodami? Niestety, znacznie mniej. Choć krajowa średnia dobija nawet do 5 tys. złotych, mediana waha się w okolicach 3 tys. złotych. To oczywiście kwoty brutto.  1. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
  2. Smog w Polsce zabija powoli. Nie lekceważ go
  3. Co można kupić za 4 mln zł? Kuriozalny wydatek MON
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu