Gigantyczny skandal, oszaleli! PiS obniży Polakom pensje!

Gigantyczny skandal, oszaleli! PiS obniży Polakom pensje!

Ile zarabiają Polacy? Na pewno nie tyle, ile by chcieli. Jakby tego było mało, rząd przyjął ustawę, która negatywnie wpłynie na wysokość naszych wypłat. PiS wprowadza tzw. program Pracowniczych Planów Kapitałowych, który zaraz po 500 plus, ma się stać flagową rewolucją ekonomiczną w portfelach obywateli. Czy ustawa zmieni nasze budżety na lepsze?

Ile zarabiają Polacy? Zdaniem PiS na tyle dużo, aby zacząć inwestować. Nowo przygotowany program Pracowniczych Planów Kapitałowych ma zmienić wielkość portfeli Polaków i ich przyszłość na emeryturach. Wszystko to może jednak uszczuplić domowy budżet, bo pieniądze odkładane na przyszłość, będą musiały być pobierane z naszych wypłat, cyklicznie je pomniejszając.

Ile zarabiają Polacy? Zdaniem PiS za dużo

PiS chce zmusić Polaków do oszczędzania. Dodatkowe środki "na starość" mają co miesiąc spływać z naszego konta. Mniejsza wypłata dziś, ma się stać, zdaniem rządu, komfortem życia na emeryturze. Czy ustawa jest zgodna z prawem? Pracownicze Plany Kapitałowe to długoterminowy program oszczędzania. Do programu dołączą wszyscy zatrudnieni. Zdaniem polityków, później, będzie można się wycofać z zasad odkładania środków na przyszłość. Mechanizm jest taki: miesięcznie pobierane są środki z naszych wypłat, które realnie uszczuplają nasze miesięczne dochody. Pieniądze zebrane od wszystkich pracujących są inwestowane przez specjalnie wyspecjalizowany zespół specjalistów. Później, wracają do nas w postaci dodatkowych oszczędności na emeryturze. Założenie wygląda na dobre, jednak ile zarabiają Polacy, aby móc dodatkowe środki przeznaczać na przyszłość? Zdaniem PiS zarabiamy tak dużo, że można co miesiąc pobierać od nas 2% wynagrodzenia na dodatkowe środki. Zdaniem wielu, jest to jednak niemożliwe. Na wniosek Andrzeja Dudy kwestie zgodności z konstytucją ma zbadać Trybunał Konstytucyjny. Rząd zakłada wejście ustawy w czwartym kwartale 2018 roku. W zależności od tego ile zarabiają Polacy, rząd pobierze na rzecz przyszłości część ich pensji. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Rewolucja! Ponad 17 mln Polaków zyska ogromne pieniądze
  2. Podwyżki emerytur dla Polaków!
  3. PiS się zapadło! Alarm na Nowogrodzkiej, bliska upadku sztandarowa ustawa
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News