Rząd da duże podwyżki wynagrodzeń. Ale Polacy będą wściekli

Rząd da duże podwyżki wynagrodzeń. Ale Polacy będą wściekli Źródło: fot. flickr.com

Ile zarabia urzędnik w Polsce? Pensje osób zatrudnionych w tym segmencie owiane są wieloma mitami, które cały czas są głęboko zakorzenione w naszym społeczeństwie. Jednak teraz rząd zaplanował pokaźne podwyżki co raczej na pewno nie zadowoli większości Polaków.

Ile zarabia urzędnik? To pytanie zadaje sobie wiele osób planujących swoją dalszą karierę zawodową. Wedle przekonań wielu Polaków, urzędnicy w naszym kraju zarabiają niebotyczne kwoty. Oczywiście bez problemu znajdziemy urzędników, który zajmują wysokie stanowiska w wielu urzędach i w ich przypadku faktycznie możemy mówić o naprawdę wysokich pensjach. Jednak często zapominamy, że w urzędach zatrudnionych są dziesiątki osób, które zajmują znacznie słabiej opłacane stanowiska. Tu jednak pojawiają się zarzuty o nieskuteczną obsługę obywateli i zwykłe obijanie się w pracy.

Ile zarabia urzędnik? Rząd szykuje podwyżki

Zaplanowane podwyżki obejmą urzędników służb cywilnych. Wszystko za sprawą zwiększenia funduszu płac w tym konkretnym segmencie. Jednak nie dla wszystkich może to oznaczać zwiększenie obecnej pensji, ponieważ te środki mogą zostać wykorzystane również na opłacenie kolejnych stanowisk. Wynagrodzenie w służbie cywilnej opiera się przede wszystkim na kwocie bazowej, która nie była zmieniana od lat. Ostatnie podwyżki miały miejsce w 2008 roku. Obecnie kwota bazowa wynosi 1874 złotych i wzrośnie do 1917. Jednak w tych strukturach ważny jest również mnożnik, który zależny jest zarówno od stażu pracy, jak i pełnionej funkcji. Według wyliczeń przeprowadzonych przez polskie media średnia pensja w 2019 roku ma wzrosnąć o około 260 złotych brutto. Z projektu, który ma zostać wprowadzony, wynika, że rząd wyda na te podwyżki 370 milionów złotych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Urzędnicy bez wątpienia będą bardzo zadowoleni ze swoich podwyżek, których nie mieli od lat, jednak nie wszyscy podchodzą do nich równie entuzjastycznie. W Internecie widać wiele komentarzy, które krytykują pomysł obecnego obozu władzy. W tym wypadku powstaje ten sam problem, co w kwestii podwyżek emerytur. Jeżeli ktoś już teraz posiada wysokie wynagrodzenie, to jego pensja wzrośnie o naprawdę dużą sumę. Jednak urzędnicy niższego szczebla, mogą praktycznie nie odczuć wprowadzanych zmian.  1. Dobierają się do Holeckiej! Całe „Wiadomości TVP” znalazły się na celowniku
  2. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  3. SZOKUJĄCA decyzja! Lider czołowego sejmowego ugrupowania zakończy karierę polityczną
  4. Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
  5. Tajemniczy człowiek u boku Kaczyńskiego! Jego zarobki są IMPONUJĄCE
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu