Ratownik zmarł przed dyżurem. Żona: pracował 359 godzin w miesiącu

Ratownik zmarł przed dyżurem. Żona: pracował 359 godzin w miesiącu Źródło: Shutterstock/ Jaromir Chalabala

Ile zarabia ratownik medyczny? Wiele osób uważa, że pensja jest nieadekwatna do wkładanego w tę profesję wysiłku. Jeden z ratowników zmarł przed swoim dyżurem. Za swoje zaangażowanie zapłacił najwyższą cenę.

Ile zarabia ratownik medyczny? Wiele osób uważa, że ich pensja jest zbyt mała w stosunku do lat nauki oraz wysiłku, jaki każdy ratownik wkłada w tę specjalizację. Ratownik medyczny to zawód wysokiego ryzyka. Służby medyczne na co dzień biorą odpowiedzialność za ludzkie życie i zdrowie, a niejednokrotnie znajdują się też w niebezpiecznych sytuacjach.

Jeden z wrocławskich ratowników medycznych zapłacił najwyższą cenę za zaangażowanie w swój zawód. Adam B. zmarł w swoim mieszkaniu. Nic nie wskazywało na samobójstwo lub działanie osób trzecich, jednak sprawą zajęła się prokuratura. Żona mężczyzny poinformowała o wstrząsającym fakcie z życia zmarłego ratownika.

Mężczyzna pracował 359 godzin w miesiącu. Jego organizm nie wytrzymał

Żona mężczyzny jest załamana. Kobieta poinformowała służby o prawdopodobnej przyczynie śmierci swojego męża. Ratownik medyczny z Wrocławia zapracował się na śmierć. W styczniu wypracował rekordową liczbę 359 godzin, co równa się dwóm całym etatom pracownika biurowego. Jest to niezgodne z przepisami Kodeksu Pracy.

Ratownicy medyczni często pracują na kontrakcie, gdzie nie obowiązują żadne ograniczenia dotyczące czasu pracy. W dniu śmierci mężczyzna miał zacząć pracę o godzinie 19:00. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że poprzedni dyżur zakończył o godzinie 7:00. Żona zauważyła, że w trakcie przygotowań do wyjścia na dyżur ze zdrowiem Adama B. zaczęło dziać się coś złego. Natychmiast wezwała pogotowie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ile zarabia ratownik medyczny? Zbyt mało, aby poświęcać życie

Gdy do domu ratownika medycznego z Wrocławia przyjechało pogotowie, było już za późno. Lekarze stwierdzili zgon o 21:00. Sprawę bada prokuratura. Służby zapowiedziały szczegółową kontrolę w szpitalu, w którym pracował Adam B. Niewykluczone, że doszło w nim do poważnych nadużyć ze strony pracodawcy, a przepisy nie były należycie przestrzegane.

Wiele osób zastanawia się, ile zarabia ratownik medyczny. Jest to z pewnością zbyt mała suma, aby poświęcać swoje zdrowie i życie. Mieszkańcy Wrocławia i całe środowisko ratowników medycznych są głęboko wstrząśnięci tą tragedią. To nie pierwszy przypadek, kiedy pracownik służby medycznej umiera z przepracowania.

  1. Elżbieta Zapendowska z partnerem! Jest od niej 20 LAT MŁODSZY! „Nie trzymam go na siłę”
  2. Bogumiła Wander ZMIAŻDŻYŁA Agnieszkę Woźniak-Starak. Dosłownie zrównała ją z ziemią
  3. Polskie media to przemilczały. Nie żyje legendarny muzyk
  4. Kim jest matka Agnieszki Chylińskiej? Totalnie inna postać niż córka
  5. Byłe kobiety syna Martyniuka przerywają milczenie. Zgroza

źródło: Fakt

Następny artykuł