Ile zarabia Rafał Trzaskowski? Zarobki prezydenta Warszawy

Ile zarabia Rafał Trzaskowski? Zarobki prezydenta Warszawy

Rafał Trzaskowski aktywnie brał udział w kampanii wyborczej. Dwojakie nastroje towarzyszące jego kandydaturze finalnie zmieniły się w spektakularne zwycięstwo. Wielu zaczyna dziś pytać o to, ile zarabia prezydent Warszawy?

Rafał Trzaskowski przez wiele miesięcy rywalizował z Patrykiem Jakim w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy. Polityk jest doktorem nauk humanistycznych od wielu lat obecnym na polskiej scenie politycznej i medialnej. Mimo wszystko jego kandydatura była zaskoczeniem dla warszawiaków.

Ile zarabia prezydent Warszawy? Rafał Trzaskowski w nowym gabinecie

Zgodnie z wyliczeniami "Gazety Wyborczej" prezydent stolicy zarabia 12 436 złotych. Jest to taka sama kwota, jaką otrzymywała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Na kwotę składają się następujące składowe: 5200 złotych pensji zasadniczej, 2500 złotych dodatku funkcyjnego, 3600 złotych dodatku specjalnego i 1000 złotych dodatku za staż pracy. Według wyliczeń Hanna Gronkiewicz-Waltz łączyła funkcję prezydenta stolicy z pracą zarobkową. Wykładała na uczelniach wyższych w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Finalnie otrzymywała niemal 25 000 złotych.

Czy prezydent miasta może pracować w trakcie urzędu?

Wielu Polaków zastanawia się czy łączenie funkcji urzędnika pozwala na jednoczesną pracę zarobkową. Zdaniem specjalistów nie jest to niedozwolone. Zwracają jednak uwagę na fakt, że obowiązkowy urlop, który należy się pracownikowi instytucji nie jest w pełni wykorzystywany przez wykonywanie obowiązków urzędnika. Eksperci więc dyskutują nad tym, czy nie lepiej byłoby zakazać łączenia dwóch stanowisk w tym samym czasie.

Rafał Trzaskowski - sylwetka

Zgodnie z sondażami, które właśnie zostały opublikowane to on obejmie urząd prezydenta stolicy. Skończył 46 lat i jest żonaty. Ma dwoje dzieci. Zdobył tytuł doktora nauk humanistycznych. Podczas pierwszego ogłoszenia wyników ciepło podziękował swojej żonie Małgorzacie. Polityk wspominał, że kobieta wspierała go w najtrudniejszych momentach. Była cierpliwa, gdy nie mógł uczestniczyć w rodzinnym życiu z powodów obowiązków towarzyszących kampanii. Rodzinę starał się chronić przed mediami. Jednak syn - Stanisław towarzyszył mu podczas oddawania głosów. Moment uchwycili fotoreporterzy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Trzaskowski prywatnie przyjaźni się z Michałem Żebrowskim. Znają się ze szkolnej ławki i od wielu lat są ze sobą bardzo blisko. Polityk był nawet świadkiem na ślubie aktora. Nie wiadomo jednak, czy gwiazdor namawiał swoich sympatyków na głosowanie na jego przyjaciela. Oficjalne, potwierdzające wyniki wyborów samorządowych informacje zostaną przekazane w najbliższą środę przez Państwową Komisję Wyborczą. Nie ma jednak wątpliwości, że to Rafał Trzaskowski zdobył zaufanie warszawiaków.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ile zarabia Agnieszka Chylińska? Zarobki gwiazdy to kosmos
  2. Wyuzdana Doda namawia do pójścia na wybory! Fanom opadły szczęki
  3. Głosy warszawiaków zostaną unieważnione?! Głosowali po zakończeniu ciszy wyborczej
  4. Jackowski nie ma wątpliwości. Wie, kto wygra wybory, Polacy będą w szoku
  5. Bezdomny pies gdzie dzwonić? Musisz to wiedzieć, by nie skrzywdzić psa
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News