Ile zarabia lekarz
East News Rex Features
Aneta Wasilewska - 14 Maja 2020

Będą dodatki do pensji dla medyków? Odbyło się głosowanie

Ile zarabia lekarz? Ile zarabia pielęgniarka czy ratownik medyczny? W sprawie dodatków do pensji dla medyków odbyło się głosowanie w senacie.

Ile zarabia lekarz w czasach pandemii? Czy jego pensja jest adekwatna do pracy, którą wykonuje? Te pytania zadawane były w ostatnich dniach wielokrotnie, co doprowadziło do tego, że w środę wieczorem senat głosował nad rozszerzeniem wsparcia dla personelu służby zdrowia, walczącej z koronawirusem. Senat zdecydowanie opowiedział się za wsparciem lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Teraz projekt trafi do sejmu.

Dzięki dodatkowi do pracowników służby zdrowia miałoby trafiać 100 procent wysokości wynagrodzenia zasadniczego. Jednak dodatek obejmowałby tylko osoby, które wykonują pracę w placówkach leczniczych wyłącznie w związku z COVID-19. Dodatkowo pracownicy, którzy pracują w nadgodzinach, będą mogli skorzystać z dodatku specjalnego. Pieniądze przeznaczone na dodatki mają pochodzić z budżetu centralnego.

W projekcie zaproponowano, by lekarze mieli przeprowadzane testy na koronawirusa. Dodatkowo pracownicy szpitali, którzy na co dzień mają kontakt z pacjentami chorymi na COVID-19 mają też mieć możliwość skorzystania z dodatkowego urlopu wytchnieniowego, podczas którego będzie im przysługiwać zasiłek chorobowy.

źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News