Ile zarabia Krzysztof Piątek w AC Milan?
facebook/AC Milan
Konrad Karpiuk - 15 Kwietnia 2019

Ile zarabia Krzysztof Piątek? Pobije w końcu Lewandowskiego

Ile zarabia Krzysztof Piątek - to pytanie zadają sobie fani piłki nożnej w całej Polsce. Polak wdarł się przebojem do ligi włoskiej, przez co zabrał nieco popularności Robertowi Lewandowskiemu. Sprawdzamy o ile podniosły się zarobki Piątka od wyjazdu do słonecznej Italii.

Ile zarabia Krzysztof Piątek po transferze do włoskiego giganta AC Milan? Polski zawodnik jeszcze niedawno kopał piłkę w polskiej lidze, gdzie zarobki nie są tak zadowalające, jak w zachodnich zespołach. W czerwcu 2018 roku, Polski zawodnik przeszedł z Cracovii do Genui za kwotę 500 tys. euro.

W zespole z Ligurii szybko przekonał właścicieli, że był wart swoich pieniędzy, a dzięki dobrym występom i strzelonym bramkom szybko stał się ulubieńcem lokalnych kibiców. Doskonała forma polskiego napastnika wzbudziła zainteresowanie największych europejskich klubów w tym Realu Madryt. Pod koniec stycznia Piątek za kwotę 35 milionów euro został zawodnikiem mediolańskiego AC Milan.

Ile zarabia Krzysztof Piątek w Milanie?

W Genui Piątek zarabiał rocznie 450 tys. euro, przejście do AC Milan zapewniło mu roczną pensję na poziomie 1,8 miliona za sezon. Ponadto w kontrakcie Polaka zawarte są bonusy, dzięki którym zarobki napastnika mogą wzrosnąć aż do 2 milionów euro rocznie.

Przeliczając podstawową kwotę kontraktu na miesiące, wychodzi na to, że Piątek miesięcznie zarobi 150 tys. euro, co daje kwotę 4932 euro dziennie. Byłemu napastnikowi Cracovii wciąż daleko do kwot, jakie zarabia obecnie najlepiej opłacany polski piłkarz — Robert Lewandowski, który może poszczycić się zarobkami na poziomie 20 milionów za sezon.

Zarobki Piątka na tle polskich piłkarzy

Zawodnik AC Milan mimo znacznego wzrostu popularności, wciąż zarabia mniej niż niektórzy jego koledzy z kadry reprezentacji Polski. Wyższe zarobki, oprócz wcześniej wspomnianego Roberta Lewandowskiego, mają: Wojciech Szczęsny (4 miliony euro rocznie za sezon gry w Juventusie), Kamil Glik (3 miliony euro rocznie w AS Monaco) czy Arkadiusz Milik (2,5 miliona rocznie w Napoli).

Jednakże zarobki Piątka są wyższe niż kolegi z zespołu Milika, Piotra Zielińskiego (1,1 miliona euro rocznie w zespole z Neapolu). Polski napastnik zarabia również więcej od najlepiej opłacanego piłkarza polskiej Ekstraklasy, Artura Jędrzejczyka z Legii Warszawa, który inkasuje za sezon gry 800 tys. euro.

Źródło: Gazeta Krakowska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News