Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Prawdziwy majątek prezesa PiS

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Prawdziwy majątek prezesa PiS

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Kwestia zasobności portfela przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości jest dosyć zagadkowa. Okazuje się, że majątek byłego premiera jest o wiele większy, niż mogliby przewidywać jego wyborcy.

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Okazuje się, że ilość pieniędzy, jaka co miesiąc ląduje na koncie prezesa Prawa i Sprawiedliwości jest zupełnie inna od tego, na co mogą liczyć szeregowi posłowie ugrupowania. Mało kto wie o tym, że były premier otrzymuje również emeryturę. Jak wygląda portfel jednego z najważniejszych polityków w kraju?

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Zaskakujące zarobki byłego premiera

Okazuje się, że Jarosław Kaczyński oprócz diety poselskiej i pensji prezes PiS może liczyć na uposażenie w postaci emerytury. Do zarobków wynoszących 150 tysięcy złotych rocznie, poseł może liczyć także na 38 tysięcy złotych świadczenia emerytalnego oraz dietę, więc kwota wzrasta do aż 215 tys. złotych rocznie. W swoim oświadczeniu majątkowym Kaczyński nie wspomina jednak o posiadaniu oszczędności w obcych walutach. Według dokumentów były premier posiada oszczędności w postaci 5 tysięcy złotych. Według doniesień w związku z aferą "taśm Kaczyńskiego" prezes PiS może także dysponować o wiele większym majątkiem w postaci spółki Srebrna, która chciała wybudować dwie wieże w samym centrum Warszawy. Nie wiemy jednak nic o majątku kontrowersyjnej spółki i o pieniądzach, jakie ma z niej Jarosław Kaczyński, aczkolwiek media porównują działalność byłego premiera do działalności Tadeusza Rydzyka, który także oficjalnie nie wykazuje majątku, a w rzeczywistości jest właścicielem fundacji Lux Veritatis, do której należą Radio Maryja. Zasobność portfela Kaczyńskiego jest ograniczana przez obciążenia kredytowe, które posiada polityk. Według dokumentów i doniesień medialnych mężczyzna posiada pożyczkę u swojej przyjaciółki Janiny Gross w postaci 45 tys. zł., zadłużył się też na 135 tysięcy złotych w jednym z banków. Według nieoficjalnych informacji, polityk wziął te pieniądze na budowę windy we własnym domu na Żoliborzu tak, aby pomóc schorowanej matce w ostatnich latach życia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak Kaczyński zabezpiecza swoją pożyczkę?

Największym zabezpieczeniem pożyczki Jarosława Kaczyńskiego jest jego dom położony na warszawskiej dzielnicy Żoliborz, który posiada powierzchnię 150 metrów kwadratowych. Były premier posiada 1/3 nieruchomości (część posiada powiązana z Kaczyńskim spółka Srebrna). Wartość willi szacowana jest na 1,5 miliona złotych. Posiadłość, w której mieszka najważniejszy polityk w państwie jest cały czas pod ochroną strażników, to też wnętrze budynku przez wiele lat owiane było tajemnicą. Według ustaleń umeblowanie, jak tez uposażenie domu są dosyć skromne. Według dokumentów, Kaczyński nie posiada innych nieruchomości, ani samochodów. Przypomnijmy jednak, że większość wydatków Jarosława Kaczyńskiego, jak też jego politycznej i społecznej działalności pochłaniana jest z budżetu państwa i budżetu Prawa i Sprawiedliwości, a więc ilość pieniędzy, którą posiada prezes PiS, pozwala mu na godziwe życie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Z kim ma dziecko Omenaa Mensah? To jak nazywa się jej syn, to dla wielu TOTALNE zaskoczenie
  2. Dorota Szelągowska pokazała PARTNERA. Fani osłupieli wiedząc kim on jest
  3. „Ja cię nie mogę”. Kaczyński zafascynował się nogami tłumaczki i jej dziurami w spodniach
  4. Co studiuje Kinga Duda? Córka prezydenta jest piekielnie ambitna
  5. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News