Wydatki Kaczyńskiego trafiły do sieci. Nietypowe zwyczaje prezesa PiS

Wydatki Kaczyńskiego trafiły do sieci. Nietypowe zwyczaje prezesa PiS Źródło: screen/youtube/ Telewizja Republika Kalendarz Historyczny

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Na co wydaje ogromne kwoty, które udaje mu się zarobić w polskiej polityce? Właśnie pojawiła się konkretna lista wydatków prezesa partii rządzącej i trzeba przyznać, że najbardziej wpływowy polski polityk ma bardzo nietypowe zwyczaje, które z pewnością zadziwią wielu Polaków. 

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Funkcja lidera partii rządzącej oraz wizerunek jednego z najbardziej wpływowych polskich polityków sprawiają, że obywatele są przekonani o potężnym bogactwie polityka. On sam kreuje się na wyjątkowo skromnego i niezbyt zamożnego człowieka, rzeczywistość jednak wygląda zupełnie inaczej. Do sieci właśnie trafiła lista wydatków, na które Kaczyński co miesiąc musi przeznaczać znaczną część swoich imponujących zarobków. Okazuje się, że to, ile zarabia Jarosław Kaczyński, w dużej mierze przeznaczane jest na jego codzienne zachcianki. Prezes PiS ma wyjątkowo nietypowe zwyczaje, o które wielu Polaków na pewno go nie podejrzewało.

Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Bo jego wydatki szokują

W związku z ostatnią aferą dotyczącą Srebrnej, zarówno media, jak i obywatele zainteresowali się tym, ile zarabia Jarosław Kaczyński. Niedawno portal "NaTemat" dowiedział się, iż prezes PiS rocznie otrzymuje niecałe 150 tys. zł, lecz do tego doliczyć trzeba również emeryturę równą około 3,1 tys. zł oraz dietę poselską, na miesiąc wychodzi więc ponad 15 tysięcy złotych. Choć dla większości z nas kwota ta jest imponująca, prezes doskonale wie, na co ją wydawać. Tygodnik "Polityka" opublikował spis wydatków polityka, który zadziwia. Okazuje się, że co miesiąc za obsługę prawną Kaczyński przelewa pewnej gdańskiej kancelarii prawnej blisko 40 tysięcy złotych (dane z 2007 roku). Niedawno również z partyjnego konta wysłano przelew na 180 tysięcy złotych, którego odbiorcą był wydawca książki "Polska naszych marzeń". Tygodnik sugeruje, iż za tę kwotę partia kupiła egzemplarze sprzedawane na imprezach PiS-u. To jednak nie koniec spektakularnych wydatków.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

To nie koniec wydawania pieniędzy

Dalej widzimy, iż to, ile zarabia Jarosław Kaczyński, przekłada się także na jego "wygodny tryb życia" i nietypowe zwyczaje. Okazuje się, że prezes jada obiady wyłącznie w swoim biurze, które są mu dostarczane ze słynnego baru znajdującego się nieopodal gabinetu na Nowogrodzkiej. Na miejsce regularnie dojeżdża również fryzjer, powszechnie wiadomo bowiem, iż Kaczyński nie przepada za wizytami w miejscach publicznych. Wyjątkowo bulwersującą sprawą jest także opłacanie bliskich współpracowników z kasy partii. Sekretarka Barbara Skrzypek miesięcznie otrzymuje na konto 12 tysięcy złotych, co jest zdaniem "Polityki" o wiele większą kwotą, niż dostają inne osoby na podobnych stanowiskach. Prywatna firma ochroniarska dbająca o bezpieczeństwo Kaczyńskiego kosztuje 1,6 mln złotych rocznie. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Martyna Wojciechowska w Playboyu. Ta sesja przeszła do historii polskiego show-biznesu
  2. Hanka Bielicka, Polacy ją uwielbiali. Na jaw wyszła jej największa tajemnica
  3. Oszałamiająca pensja Małgorzaty Rozenek. To się nie mieści w głowie
  4. Nigdy niewyemitowana żenada. Prowadzącemu „Familiady” aż zrzedła mina, gdy zrozumiał co powiedział
  5. Nagrał, co jego pies potajemnie robi w klozecie. Można się popłakać ze śmiechu
  Źródło: Na Temat Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News