Ile zarabia grafik komputerowy za granicą? W Polsce to też opłacalne

Ile zarabia grafik komputerowy za granicą? W Polsce to też opłacalne Źródło: ile zarabia grafik komputerowy w Polsce

Ile zarabia grafik komputerowy? Zagwozdka osób, które zastanawiają się, z jakim zawodem najlepiej związać swoją przyszłość i czy to im się będzie opłacać. Posada grafika kusi swoją atrakcyjnością, kreatywna praca przed komputerem, możliwa do wykonywania z każdego zakątka świata, bądź z zacisza własnego domu. Patrząc na oferty, jest w tej branży zapotrzebowanie na nowych pracowników, a wynagrodzenie również wydaje się zachęcające.

Ile zarabia grafik komputerowy? Najpierw zajmiemy się przybliżeniem, na czym polega jego praca. Otóż grafik komputerowy zajmuje się przygotowywaniem projektów graficznych oraz ich realizacją. Zakres jego obowiązków jest dość obszerny i elastyczny w zależności od branży, w której pracuje. Jednak przede wszystkim zajmuje się on przygotowaniem projektów graficznych - reklam, stron internetowych, logo, czy broszur, a potem ich adaptacją do potrzeb swoich klientów. Do jego obowiązków należy również współpraca z agencjami reklamowymi, czy mediami. Oczywiście, żeby zostać grafikiem komputerowym, nie wystarczą jedynie chęci. Grafik komputerowy musi sprawnie posługiwać się programami, które będą mu pomocne w codziennej pracy oraz orientacji w językach programowania, takich jak na przykład Javascript. Grafik komputerowy nie zawsze musi posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych. Dla pracodawców ważniejsze są umiejętności od tytułów. Na początku grafik musi zatem stworzyć portfolio z własnymi projektami, którymi będzie mógł się pochwalić i przy tym zachęcić klientów do wybrania właśnie jego usługi.

Ile zarabia grafik komputerowy w Polsce, a ile zarabia grafik komputerowy za granicą?

Większość grafików komputerowych pracuje na własną rękę, nie są związani na stałe z żadną firmą, co daje im pełną dowolność w podejmowaniu nowych wyzwań zawodowych. Oprócz pełnej niezależności są też ciemne strony takiej pracy, w szczególności wynagrodzenie, które może się różnić co miesiąc i nigdy nie jest stałe. Grafik pracujący jako freelancer musi mieć działalność gospodarczą, bo jego przyszłym klientom będzie zależało na otrzymaniu faktury VAT, a to z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami. To również on zajmuje się zdobywaniem zleceń, a przy tym bardzo pomocne będzie posiadanie strony internetowej, na której może zamieścić swoje portfolio. W zależności od lokalizacji wysokość zarobków grafików komputerowych waha się w granicach od 2 do 5 tys. zł., więc średnio graficy zarabiają 3,5 tys. zł na etacie. Jednak już po zdobyciu większego doświadczenia można liczyć na wynagrodzenie rzędu nawet 10 tys. zł. Freelancerzy zarabiają trochę mniej, jest to uzależnione głównie od ilości zleceń, których podjęli się w danym miesiącu. Jednak dla nich komfort pracy i niezależność są dużo ważniejsze niż zarobki. Zarobki grafików komputerowych za granicą mogą być nawet dwukrotnie większe niż te podane wyżej. Jednak jest to praca, którą można wykonywać z dowolnego miejsca. Współpracując z jakąś firmą, często można pracować zdalnie, wystarczy mieć udokumentowane umiejętności i doświadczenie oraz oczywiście znać język, by komunikować się z pracodawcą lub klientami.

Ile zarabia grafik komputerowy w agencji reklamowej

Praca w agencji reklamowej wydaje się najbardziej kusząca, w szczególności tych dużych agencjach, bo to one współpracują z największymi firmami i im oferują swoje usługi. Wynagrodzenie zależy od doświadczenia oraz stanowiska, a stawki zaczynają się od 4500 zł brutto dla grafików 2D, 5900 zł dla grafików 3D. Specjaliści mogą liczyć na wynagrodzenia od 5 do 7 tys. zł brutto. Wysokość pensji zależy od doświadczenia oraz wielkości firmy. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia strażak? Czy warto spełniać dziecięce marzenia?
  2. Ile zarabia psycholog? Czy „lekarze duszy” są dobrze wynagradzani?
  3. Ile zarabia pilot? Te kwoty mogą zwalić z nóg
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu