Ile zarabia Andrzej Duda? Prawdziwe zarobki prezydenta

Ile zarabia Andrzej Duda? Prawdziwe zarobki prezydenta

Ile zarabia prezydent Polski? W przypadku obecnej głowy państwa zarobki są dość wysokie. Andrzej Duda nie znajduje się jednak w setce najlepiej zarabiających osób w Polsce, co więcej - porównany do największych przedsiębiorców znajduje się daleko, daleko w tyle. Jego zarobki Was zaskoczą!

Urzędowaniu w Pałacu Prezydenckim bezpośrednio towarzyszy tzw. uposażenie. Ciężko wyliczyć dodatki, które przychodzą wraz  nim, ale podstawę wypłaty prezydenta wszyscy możemy poznać dokładnie. Jest to około 20 tysięcy złotych miesięcznie, co daje ponad 240 tysięcy złotych rocznie. Co dziwne, nie jest to najwyższa kwota, jaką w swoim życiu zarabiał prezydent. Jako poseł w Parlamencie Europejskim mógł liczyć na 32 tys. złotych miesięcznie, czyli o aż 12 tys. więcej! Można się jednak spodziewać, że to nie pieniądze sprawiły, iż Andrzej Duda zdecydował się kandydować w Polsce na prezydenta.

Andrzej Duda zarabia dużo, ale nie najwięcej

Andrzej Duda, mimo pewnych podejrzeń, nie zarabia więc wcale tak dużo. Co więcej, według oświadczeń majątkowych z 2016 roku, zarabia nawet mniej niż jego ojciec! Jan Duda, jako profesor i radny w Małopolsce, zarabia ponad 30 tys. miesięcznie, więc o około 120 tys. więcej od swojego syna! Po zakończonej kadencji Andrzej Duda może liczyć na dalsze wysokie uposażenie. Bronisław Komorowski na ten przykład otrzymuje 6 tys. złotych miesięcznie oraz kolejne 12 tys. złotych na miesiąc na prowadzenie swojego biura. Więc o ile zarobki w trakcie wykonywania posługi prezydenckiej mogą nie zaskakiwać, o tyle prezydencka "emerytura" jest naprawdę wysoka. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ JESZCZE:
  1. Już nie 500 plus a 5000 plus! Musicie spełnić tylko jeden warunek
  2. Donald Tusk dostanie zawału! Jego córka pokazała się w negliżu
  3. Kaczyński się poddaje. Załamani wyborcy PiS przecierają oczy ze zdumienia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News