Andrzej Duda o pensji dla swojej żony
Fot. YouTube/TVP Info
Mikołaj Pilecki - 14 Stycznia 2019

Ile zarabia Andrzej Duda? Zarobki Prezydenta ścinają z nóg

Ile zarabia Andrzej Duda? Obecny Prezydent RP nie narzeka na stan swojego portfela, gdyż jako głowa państwa polskiego otrzymuje spore uposażenie. Jego zarobki ścinają z nóg.

Ile zarabia Andrzej Duda? Wielu osobom wydaje się, że prezydencka pensja pozwoliłaby na życie w luksusach rodem z pałaców dawnych królów francuskich czy dzisiejszych szejków arabskich. Nie jest tak jednak do końca, szczególnie że nikt do tej pory nie zbił na prezydenturze jakiegoś pokaźnego majątku. Ile zarabia Andrzej Duda za każdy rok spędzony w Pałacu Prezydenckim? Oczywiście w porównaniu do średniej, czy najniższej krajowej pensji pieniądze przyznawane głowie państwa polskiego mogą być imponujące, ale w porównaniu do przywódców i szefów rządów innych państw są to raczej grosze. Nie zmienia to jednak nastawienia wielu osób, dla których politycy i tak zarabiają zbyt wiele. Jako Prezydent RP Andrzej Duda zarabia nawet mniej, niż zarabiał jak deputowany do Parlamentu Europejskiego. Co ciekawe otrzymuje mniej od swojego ojca, który w 2016 roku uzyskiwał 30 tys. złotych miesięcznie.

Ile zarabia Andrzej Duda? Kwota ścina z nóg

Andrzej Duda jako "pierwszy obywatel" przyjmuje miesięcznie około 20 tys. złotych. Co roku więc zarabia około 240 tys. złotych. Taka kwota robi kolosalne wrażenie. Co ważne, Andrzej Duda inaczej niż np. przywódcy amerykańscy, nie płaci za korzystanie z Pałacu Prezydenckiego. Pensja przyczynia się oczywiście do zasilania składek odsyłanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i znacząco podnosi emeryturę. Byli prezydencki otrzymują również specjalne emerytalne uposażenie z racji swojej dawnej funkcji. Bronisław Komorowski np. dostaje co miesiąc około 18 tys. złotych, z czego 12 tys. mają być przeznaczone na jego biuro.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneEmerytura jak marzenie! Ci Polacy dostają z ZUS-u krocieCzytaj dalej
Andrzej Duda zarabiał jeszcze więcej jako europarlamentarzysta.  Otrzymywał wówczas około 8 tys. euro miesięcznie, co wynosiło mniej więcej 32 tys. złote na miesiąc. Jego obecna pensja nadal jednak może imponować, co skutecznie zniechęca osoby przeciwne płaceniu politykom i uważające, że tyle, ile zarabia Andrzej Duda, to zbyt wiele.

Pierwsza Dama otrzyma pensję?

Niedawno na pierwsze strony gazet powrócił temat teoretycznej pensji dla Agaty Konrhauser-Dudy i wszystkich przyszłych pierwszych dam. Już wcześniej istniał projekt przyznania jej 13 tys. złotych miesięcznie, ale zawierał się w ustawie o podwyżkach dla ministrów, który po storpedowaniu przez opinię publiczną nie wszedł w życie. Teraz jednak za sprawą petycji przekazanej sejmowej komisji ds. petycji przez Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych, które argumentuje swoją inicjatywę faktem, że Agata Duda jest osobą zapracowaną (w zeszłym roku odbyła 45 wizyt w kraju i kilkanaście za granicą oraz objęła swoim patronatem około 100 inicjatyw) i fakt, że swoje obowiązki spełnia za darmo, jest dyskryminujący. Szef komisji popiera pomysł i obiecał skierować go do Marszałka Sejmu.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Andrzej Duda nie ma już przed nimi tajemnic! Eksperci rozgryźli każdy jego gest
  2. Jarosław Kaczyński rak trzustki. Szokujące doniesienia mediów
  3. Agata Duda naprawdę na to zasłużyła? Posłowie nie mają wątpliwości
  4. Pola Raksa i Bogusław Linda byli parą! Poznajcie historię płomiennego romansu
  5. Ile zarabia Katarzyna Dowbor? Zarobki wprawiają w osłupienie
Agata DudaAgata Duda niewiele mówi o sobie. Przecieki z jej otoczenia zadziwiają!Czytaj dalej
źródło: natemat.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News