Ile Stuu ma lat? Zaczynał z Youtube bardzo młodo

Ile Stuu ma lat? Zaczynał z Youtube bardzo młodo Źródło: YouTube/Stuu

Ile Stuu ma lat? Influencer nie jest nową postacią na youtubowej scenie. Zaczynał dobrych kilka lat temu. W jakim wieku postawił swoje pierwsze kroki na YouTube?

Ile Stuu ma lat? Użytkownicy YouTube'a przyzwyczaili się już do regularnie publikowanych przez Stuarta Burtona filmów. Kanał Stuu istnieje już blisko osiem lat, a to kawał czasu. 

Ile Stuu ma lat?

Popularny youtuber zaczynał swoją działalność w młodym wieku. Rozpoczynał od nagrań dotyczących gier, a  głównie Minecrafta. Pierwszy filmik ma datę publikacji z października 2011. Burton rozpoczął karierę jako 19-latek. Urodził się bowiem 7 stycznia 1992 roku. Teraz ma 27 lat.

Stuu pochodzi z Wielkiej Brytanii, ale mieszka na stałe w Polsce. Jego główny kanał istnieje od 2011 roku. Pięć lat później był to już 5. kanał w Polsce pod względem ilości subskrypcji. Na tę chwilę widzowie mogą znaleźć tam ponad 1200 nagrań. Stuu prowadzi także dwa równoległe kanały. Jeden z nich, Stuu PLUS, liczy sobie już ponad 800 000 widzów, a najpopularniejsze wideo ma aż 3,6 mln wyświetleń. Drugi, nazwany Stuu Gry, zasubksrybowało około pół miliona osób. Jest on swego rodzaju powrotem do korzeni, jaką były filmiki o Minecrafcie.

Youtuberzy - wśród nich są także dzieci

W obecnych czasach każdy może nagrywać wideo i je montować. Film można stworzyć za pomocą telefonu. Nic dziwnego, że wiele osób próbuje swoich sił w Internecie i publikuje swoje produkcje na YouTube. Coraz częściej zdarza się, że tysiące widzów mają coraz młodsi youtuberzy. Nastoletni "influencerzy" budzą kontrowersje. Dzieci wzorują się na swoich idolach i starają się naśladować ich w Internecie, marząc o powtórzeniu ich karier. Pada jednak pytanie: czy to nie za wcześnie? Czy dziewczynki pokazujące, jak umalować się do szkoły albo lifestyle'owe vlogi kilkunastolatków nie są po prostu efektem coraz powszechniejszej presji pięknego życia?

Niebezpieczne jest jeszcze inne zjawisko - internetowy hejt. Dzieci prowadzące swoje vlogi są łatwym obiektem ataku prześmiewców. Szybko może okazać się, że popularność nie rozwiązuje wszystkich problemów. W 2016 roku Stuu przyznał, że bierze leki antydepresyjne z powodu problemów, z którymi mierzył się w młodości.

Źródło: Wikipedia, Influencer

Następny artykuł