Ile się zarabia w Warszawie? Mieszkańcy mniejszych miast mogą się mocno zdziwić

Ile się zarabia w Warszawie? Mieszkańcy mniejszych miast mogą się mocno zdziwić Źródło: fot.youtube.com/ abartrom

Ile się zarabia w Warszawie, jest tajemnicą, która zastanawia wszystkich mieszkańców Polski. Wiele osób, które planują wyprowadzkę do stolicy kraju, zastanawia się, jak wyglądają warunki zatrudnienia i na jakie kwoty mogą liczyć Warszawiacy. Jak się okazuje, prawda może zszokować wszystkich mieszkańców mniejszych miejscowości.

Ile się zarabia w Warszawie? Jak wygląda praca i co trzeba zrobić, aby móc dobrze zarabiać w stolicy? Te pytania dręczą każdego, kto planuje wyprowadzkę w celach zarobkowych do miasta stołecznego. Na jakie wypłaty mogą liczyć przedstawiciele poszczególnych profesji? Jak się okazuje, Warszawiacy zarabiają lepiej.

Ile się zarabia w Warszawie? Prawda na temat zarobków w stolicy

Z racji tego, że życie, jak też koszty wynajmu mieszkania w Warszawie odbiegają od standardów ogólnopolskich i są droższe, tak też kwoty, które zarabiają mieszkańcy Warszawy, są o wiele większe, niż u przedstawicieli tych samych profesji z innych miast Polski. Wydawać by się mogło, że na szczycie piramidy zarobkowej w Warszawie stać będą urzędnicy państwowi, których nie brakuje w mieście stołecznym z racji nagromadzenia się różnorakich instytucji. Jak się jednak okazuje, przeciętni pracownicy instytucji powiązanych z państwem mogą obejść się smakiem. W resorcie kultury kwoty zarobkowania wynoszą średnio 3800 złotych. Na lepsze uposażenie mogą liczyć pracownicy szkolnictwa i służby zdrowia (4 tysiące złotych). Szokującą prawdą, jaka może zaskoczyć wielu mieszkańców Polski będzie więc fakt, że o wiele lepiej zarabiają, chociażby budowlańcy i inni pracownicy fizyczni, tak bardzo niedoceniani w innych częściach Polski.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pracownicy fizyczni doceniani przez Warszawę

O ile zawody budowlańca, rolnika, robotnika w przemyśle ciężkim nie kojarzą się z finansowym eldorado, o tyle przedstawiciele tych profesji mogą liczyć na naprawdę godne uposażenie, na które nie mogliby liczyć w żadnym innym miejscu w kraju. Z racji wielkiego rozwoju rynku nieruchomości w Warszawie, zawsze istnieje duża potrzeba zatrudnienia w tym właśnie sektorze. Pracownicy fizyczni, zatrudnieni przy budowie wieżowców i osiedli mogą liczyć na uposażenie wielkości 5350 zł brutto. Rolnicy z kolei, których liczba w stolicy jest o wiele mniejsza, inkasują średnio 5525 zł brutto. Na najlepsze zarobki wśród "fizycznych" należą do przedstawicieli przemysłu ciężkiego (5900 brutto). Jak widać, Warszawa jest więc rajem dla wszystkich osób, które pracują fizycznie.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Emeryci dostaną zawału. Oto kim jest mąż najbardziej ZNIENAWIDZONEJ gwiazdy TVN
  2. Dawna ikona TVP, dziś wygląda POTWORNIE. Nie uwierzycie, kto jest jej mężem!
  3. Współpracownicy Szelągowskiej "padali jak muchy". Widzowie poznali kulisy
  4. Wiadomość przekazana przez TVP przeraża. Wraca koszmar ws. dziecka zamkniętego w pralce
  5. Gwiazdor Big Brothera po latach zrobił karierę. I naglę zniknął
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: warszawa.naszemiasto.pl Następny artykuł