Ile razy Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni? Polak jest fenomenem

Ile razy Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni? Polak jest fenomenem Źródło: Facebook/Kamil Stoch

Ile razy Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni? Nasz polski skoczek jest jednym z najlepszych sportowców, a jego sukcesy wciąż wszystkich zachwycają. Ile razu stanął na najwyższym miejscu na podium na TCS?

Ile razy Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni?

Ile razy Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni? Podczas każdych zawodów w skokach narciarskich niemal wszyscy Polacy z zapartym tchem obserwują poczynania polskich zawodników. Kiedyś kibicowano Adamowi Małyszowi, dzisiaj ulubieńcem stał się Kamil Stoch. Podczas jego sportowej kariery udało mu się dwukrotnie wygrać Turniej Czterech Skoczni.

Turniej Czterech Skoczki - TCS

Turniej Czterech Skoczni, w skrócie TCS, to międzynarodowe wydarzenie sportowe, organizowane od 1953, zawsze w okresie grudnia i stycznia, w czterech miastach: Oberstdorf i Garmisch-Partenkirchen (Niemcy) oraz Innsbruck, Bischofshofen (Austria). Turniej Czterech Skoczki na charakter podobny do Wielkiego Szlema i przez skoczków narciarskich, jak i fanów sportów zimowych, uważany jest za równie istotny, co igrzyska olimpijskie czy mistrzostwa świata.

Kamil Stoch zwycięstwo TCS

Kamil Stoch 2 razy wygrał puchar tych zawodów, w 65. i 66. Turnieju Czterech Skoczni. W sezonie 2016/2017 bliski wygranej był też inny polski sportowiec Piotr Żyła, który finalnie zajął drugie miejsce. Kamil Stoch może również pochwalić się zwycięstwem w turniejach: Raw Air 2018, Willingen Five 2018, Planica 7 2018. Ma też na koncie trzy złote olimpijskie medale. 

Kamil Stoch - prawie dorównał Bjoernowi Wirkoli

Wszyscy fani Kamila Stocha i miłośnicy skoków narciarskich liczyli na to, że Polakowi uda się w końcu dorównać najlepszemu skoczkowi - Bjoernowi Wirkoli. Norweg jako jedyny skoczek w historii zdobył  trzy razy z rzędu (w latach 1966-1969) puchar Turnieju Czterech Skoczni. Przed taką samą szansą stał właśnie Polak Kamil Stoch, jednak jego plany pokrzyżował japoński skoczek narciarski Ryōyū Kobayashi, który został zwycięzcą 67. Turnieju Czterech Skoczni.

Kamil Stoch - następca Adama Małysza

Kamil Stoch pierwsze swoje skoki oddawał u boku Adama Małysza, który był początkowo jego "mistrzem". Jak można zauważyć, uczeń szybko przerósł mistrza. Kamil Stoch już wieku 12 lat marzył o wygraniu medalu olimpijskiego. Nie spodziewał się pewnie jednak, jakie jeszcze sukcesy przed nim stoją.

Jego osiągnięcia sprawiły, że zainteresowanie Polaków skokami narciarskimi trwa nadal, nawet po zakończeniu kariery przez Małysza.

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News