Ile Piotr Żyła ma lat?
Instagram - Piotr Żyła
Izabela Gawron - 7 Maja 2019

Ile Piotr Żyła ma lat? Jest starszy od Stocha

Ile Piotr Żyła ma lat? Jest jednym z najlepszych skoczków narciarskich na świecie. Ma na koncie niebywałe sukcesy i dalej kontynuuje swoją sportową karierę. Ile lat ma słynny skoczek?

Ile Piotr Żyła ma lat? Wielu z nas się pewnie zastanawia, ile lat ma jeden z najlepszych skoczków świata. Żyła ma na koncie niezliczoną ilość sukcesów i dalej z powodzeniem kontynuuje swoją karierę. Od jego debiutu sportowego minęło już jednak trochę czasu.

Piotr Żyła - wiek

Piotr Żyła swoją karierę rozpoczął już w 2004 roku. Swój pierwszy skok oddał mając zaledwie 8 lat. Z kolei pierwsze punkty zaczął gromadzić w 2005 roku w Sapporo. Kolejno nastąpiły już same pasma sukcesów i wraz z kolegami z kadry, rozpoczął wędrówkę na sam szczyt. Wzorem oczywiście był starszy kolega, mistrz z Wisły - Adam Małysz. Razem z Kamilem Stochem zasłużyli już na miano legend w polskim sporcie. Okazuje się jednak, że Stoch jest młodszy! Zatem ile Piotr Żyła ma lat?

Ile Piotr Żyła ma lat?

Żyła razem ze Stochem zasługują już na miano najlepszych polskich skoczków narciarskich. W sportowych kręgach są znani również na arenie międzynarodowej. Ciężką pracą i wytrwałością dotarli do miejsca, w którym się obecnie znajdują. Nie poprzestają jednak na tym co osiągnęli i dalej cierpliwie dążą do dalszych sukcesów.

Jednakże w przypadku sportowców, wiek ma duże znaczenie. Większość życia spędzają na treningach, respektując wyrzeczenia z tym związane. Forma Piotra Żyły nadal jest godna podziwu i wielu na pewno się zastanawia jak długo to jeszcze potrwa? Ile Piotr Żyła ma lat?

Żyła od tak dawna jest już w polskim sporcie, że wydawać by się mogło, iż ma sporo lat za sobą. Okazuje się jednak, że sportowiec w styczniu skończył 32 lata! Jest to całkiem zadziwiające, ale jego forma mówi sama za siebie. Natomiast jego kolega po fachu, Kamil Stoch - jest od niego młodszy! Urodziny będzie świętował 25 maja. Dzieli ich zaledwie kilka miesięcy różnicy. Obaj skoczkowie urodzili się w 1987 roku i kontynuują karierę pełną międzynarodowych sukcesów.

źródło: wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News