Ile można schudnąć w miesiąc? Trzeba uważać, żeby nie zrobić sobie krzywdy

Ile można schudnąć w miesiąc? Trzeba uważać, żeby nie zrobić sobie krzywdy Źródło: pixabay.com/jarmoluk

Ile można schudnąć w miesiąc? Czy 30 dni może dać nam spektakularne efekty, które utrzymają się przez lata? Odchudzanie nie jest łatwą sprawą, należy do niego podejść z głową, by nie nabawić się niedoborów i problemów zdrowotnych. Lato zbliża się wielkimi krokami, więc już teraz możesz postarać się o wakacyjna formę.

Ile można schudnąć w miesiąc? Hasło "najpierw masa, potem rzeźba" nie sprawdzi się w tej sytuacji. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu swojego ciała, spróbuj o nie zadbać, nie od poniedziałku, ani przyszłego miesiąca, ale już teraz.

Dieta, aktywność fizyczna, odpowiednie nawilżenie i ochrona słoneczna pozwoli ci przez lata cieszyć się świetną sylwetką i zdrowo wyglądającą skórą.

Ile można schudnąć w miesiąc: dieta 1000 kalorii nie jest najlepszym rozwiązaniem

W sieci pojawiają się różne diety, promowane przez celebrytów lub influencerów, niektóre z nich, choć przynoszą pożądane efekty, mogą doprowadzić nasze ciało do ruiny. 

Chcesz schudnąć 10 kilogramów w miesiąc? Proste, przestań jeść i żyw się energią słoneczną, osiągniesz wymarzony efekt, który utrzyma się przez tydzień lub dwa, a później rzucisz się na zwykłą kanapkę z serem lub co gorsza nabawisz się zaburzeń odżywiania.

Dieta 1000 kalorii również nie wydaje się najzdrowsza, człowiek przeciętnie zużywa około 1500 kcal, to oczywiście zależy od jego trybu życia, jednak aby organizm miał energię na podstawowe procesy życiowe, takie jak: oddychanie, układ nerwowy, czy krążenie krwi - potrzeba jej przyswajać więcej.

Najlepiej wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, by potem odjąć kilkaset kalorii i efekt murowany. W Internecie jest mnóstwo stron, które oferują taki kalkulator. Należy jednak pamiętać, żeby podchodzić do tego, jak i całego odchudzania z głową. 1000 kalorii, to za mało, podobnie jak 1200, nie dajcie się nabrać na żadne diety cud, które dają efekty, które bardzo trudno jest utrzymać.

Ile można schudnąć w miesiąc przy zbilansowanej diecie i ćwiczeniach? Nie jedząc słodyczy i biegając stracimy zbędne kg?

Skutecznie przeprowadzona dieta musi być dobrze do nas dobrana i skomponowana w taki sposób, by dostarczała organizmowi odpowiednie składniki odżywcze. Piękne ciało to w 90% efekt diety i tylko w 10% - aktywności fizycznej

Nie rezygnujcie ze zdrowych tłuszczy, to one wpływają na gospodarkę hormonalną, a to bardzo ważne w szczególności u kobiet. Całkowicie nie rezygnuj z białek, ale też z nimi nie przesadzaj, zarówno niedobór, jak i nadmiar może niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie układu pokarmowego.

Jeśli nie możesz obyć się bez produktów zbożowych, pomyśl o zdrowszych zamiennikach, na przykład pełnoziarnistym makaronie lub chlebie na zakwasie. Zdecydowanie unikaj produktów light, bo one zamiast tłuszczu są naładowane cukrem. Oczywiście słodycze, napoje gazowane i produkty przetworzone zostaw na sklepowej półce i skieruj się na dział z warzywami. To zaledwie kilka rad, a efekty będą zdumiewające.

W zbilansowanej diecie powinny znaleźć się tłuszcze, białka i węglowodany, jeśli chcecie restrykcyjnie pilnować ilości spożywanych kcal, możecie zapisywać wszystkie posiłki w aplikacji, która wylicza nie tylko ich kaloryczność, ale i rozkład mikroskładników. 

Prawidłowa utrata wagi to od 0,5 do 2 kg na tydzień. Zależy to przede wszystkim od naszej przemiany materii i ilości zbędnego tłuszczyku. To oznacza, że zdrowo jest schudnąć około 4 kilogramy w miesiąc.

Aby wzmocnić efekt odchudzania, wysmuklić i ujędrnić ciało, należy pomyśleć o ćwiczeniach. Przede wszystkim przyspieszając przemianę energii - podczas uprawiania sportu wydzielają się endorfiny. Mitem jest to, że bieganie daje najlepsze efekty, wszystkie ćwiczenia siłowe pozwolą nam zobaczyć duże lepsze efekty niż te aerobowe. Poza tym niektóre ćwiczenia nie są wskazane dla osób z dużą nadwagą. Czynność, która przyniesie najlepsze efekty w najkrótszym czasie bez obawy o kontuzję, to pływanie! Wybierz się na basen trzy razy w tygodniu, a już po miesiącu zobaczysz różnicę.

Pierwszy raz jest najgorszy, ale gwarantujemy, że potem będzie dużo łatwiej, jazda na rowerze jest lepsza niż siedzenie na kanapie z pilotem w ręce. 

  1. Jaki jest największy kot domowy na świecie? Trudno w to uwierzyć
  2. Użytkownicy wykop.pl nagłośnili akt wandalizmu młodej instagramerki. Dziewczyna przeprasza
  3. Pamiętacie słynny playback z DDTVN? Przedstawiamy modelkę "grającą" na gitarze
  4. Ile kosztuje prawo jazdy? Ceny kursów zależą od miejsca
  5. Kim jest najmłodszy polski milioner? Trudno uwierzyć w jego majątek
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News