Ile Lech Wałęsa ma lat? Trzyma się świetnie

Ile Lech Wałęsa ma lat? Trzyma się świetnie Źródło: YouTube/Gazeta Wyborcza

Ile Lech Wałęsa ma lat? Wydaje się, że odkąd skończył prezydenturę, nic się nie zmienił. Wciąż kipi energią, udziela się publicznie i komentuje aktualne wydarzenia. Tymczasem ma już swoje lata.

Ile Lech Wałęsa ma lat? Jest obecny w polskiej polityce od kilku dekad. Wydaje się, że niewiele się przez te wszystkie lata zmienił. Wciąż udziela się publicznie, aktywnie komentuje obecną sytuację polityczną i regularnie pojawia się w mediach społecznościowych. Tymczasem były prezydent nie jest już młody. 

Ile Lech Wałęsa ma lat? Wciąż jest aktywny politycznie

Wałęsa zakończył prezydenturę w 1995 roku. Jednak nie zniknął z życia publicznego, wielu powiedziałoby, że byłoby to niezgodne z jego charakterem. Stale komentował aktualne wydarzenia polityczne, w czym w ostatnich latach pomógł mu rozwój technologiczny. Wałęsa, mimo swojego wieku, w doskonałym stopniu opanował używanie social mediów. Miał swój numer w komunikatorze Gadu Gadu, prowadził blogi, ma także profile na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Social media Lecha Wałęsy udowadniają, że były prezydent żyje pełnią życia. Hitem Internetu były turystyczne zdjęcia, jakie polityk publikował na sowim Facebooku. Obrazki Wałęsy na plaży, pozującego na tle oceanu czy egipskiego Sfinksa, wzbudziły zazdrość niejednego internauty. Wałęsa z wiekiem się nie zmienia. Jego twarz wciąż zdobi charakterystyczny wąs i uśmiech.

Jednak nasz noblista nie ogranicza swojej aktywności tylko do podróży i innych przyjemności. Wałęsa znajduje również czas, by brać udział w wydarzeniach politycznych. Ostatnio regularnie zakłada koszulkę z napisem "Konstytucja", by wyrazić niezadowolenie z obecnych rządów. Niedawno pojawił się na uroczystościach upamiętniających częściowo wolne wybory 4 czerwca. To tam powiedział, że "mimo wieku" zostawia syna, który będzie kontynuował jego dzieło.

Czy to delikatna zapowiedź wycofana się z życia politycznego? Być może były prezydent chciałby skupić się już na podróżach i odpoczynku? W końcu ma już swoje lata. Lech Wałęsa urodził się jeszcze przed zakończeniem II wojny światowej. Przyszedł na świat dokładnie 29 września 1943 roku. Ma więc teraz 76 lat. Imponuje, że mimo takiego wieku wciąż kipi energią i z werwą udziela się publicznie.

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News