Ile lat ma Serena Williams? Nie jest już młoda

Ile lat ma Serena Williams? Nie jest już młoda Źródło: commons.wikimedia.org/Edwin Martinez

Ile lat ma Serena Williams? Jedna z najwybitniejszych tenisistek w historii jest już w wieku, w którym większość sportowców zastanawia się nad zakończeniem kariery. Tymczasem Williams wciąż utrzymuje się w czołówce rankingu WTA.

Ile lat ma Serena Williams? Wydaje się, że na korcie była od zawsze - debiutowała w latach 90. XX wieku, zaś na początku XXI wieku była już w czołówce rankingu. Mijają lata, a zawodniczka wciąż czaruje swoją grą. Nie jest już dominatorką, nie miażdży rywalek w każdym kolejnym meczu, ale jej występy mogą budzić szacunek. Wciąż znajduje się wysoko w rankingu WTA - obecnie sklasyfikowana jest na 11. miejscu.

Ile lat ma Serena Williams?

Serena, młodsza siostra ze słynnego tenisowego rodzeństwa, urodziła się 26 września 1981 roku. Za kilka miesięcy skończy więc już 38 lat. To zaawansowany wiek jak na sportowca. Uprawnia do zastanawiania się bardziej nad aktywnością po zakończeniu kariery, niż nad przygotowaniami do kolejnego turnieju Wielkiego Szlema. Tymczasem w Australian Open Amerykanka doszła aż do ćwierćfinału, gdzie po wyrównanym meczu (6-4, 4-6, 7-5) przegrała z Karoliną Pliskovą. Czeszka jest zresztą młodsza od Williams o ponad dekadę. 

Jednak mistrzyni olimpijska z Londynu nie myśli o zakończeniu kariery. W wywiadzie dla amerykańskiego magazynu Fortune przyznała, że inspiracją do dalszej gry jest dla niej córeczka Olympia. Tenisistka chciałaby kontynuować karierę na tyle długo, by dziewczynka mogła podziwiać mamę na korcie. Williams urodziła dziecko we wrześniu 2017 roku. Do gry wróciła już w marcu następnego roku.

Serena Williams - wiek w sporcie przeszkoda?

Wieku nie da się oszukać - wiadomo, że lata uprawiania wyczynowego sportu odbijają się na zdrowiu. Z Miami Open Williams wycofała się z powodu kontuzji kolana. Jednak obecnie medycyna sportowa tak bardzo poszła do przodu, że ponadtrzydziestoletni sportowiec nie kojarzy się już z emerytem.

Przykładem może być piłka nożna - 34-letni Cristiano Ronaldo, nie bacząc na metrykę, rozgrywa kolejny wybitny sezon. Na skoczni narciarskiej nie gości już dawno Adam Małysz, ale wciąż w konkursach Pucharu Świata skacze zbliżający się do pięćdziesiątki Noriaki Kasai. Tenis zresztą też zna inny przykład sportowej długowieczności. Fani wciąż mogą podziwiać Rogera Federera. Szwajcar jest rówieśnikiem Sereny. Sama Williams planuje powrót na kort w maju, na turniej w Rzymie. I to świetna wiadomość. Wybitnych sportowców warto podziwiać jak najdłużej.

Źródło: Eurosport

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News