Ile lat ma Adam Małysz? Wiek nie pozwala mu już na skakanie

Ile lat ma Adam Małysz? Wiek nie pozwala mu już na skakanie Źródło: Instagram - Adam Małysz

Ile lat ma Adam Małysz? Najlepszy polski skoczek jakiś czas temu zakończył swoją karierę. Czy w jego wieku możliwe byłyby jeszcze jakieś osiągnięcia w sporcie?

Ile lat ma Adam Małysz? Wielu z nas może sobie zadawać to pytanie, gdyż odkąd pamiętamy, Małysz istnieje w polskim sporcie oraz kulturze masowej. Na stałe wpisał się w historię ze swoimi zasługami, a także osobowością. Pierwszy swój skok na skoczni narciarskiej oddał w wieku 6 lat, a pierwszy konkurs zaliczył mając zaledwie 14 lat. Czas jednak płynie nieubłaganie i pewne etapy w życiu trzeba zakończyć. 

Adam Małysz - wiek 

Mistrz z Wisły ma nieskończenie wiele sukcesów na swoim koncie. Jest nie tylko czterokrotnym medalistą na Igrzyskach Olimpijskich. 39 razy wygrał konkursy Pucharu Świata, a na podium stanął łącznie 91 razy. Są to imponujące wyniki i ciężko uwierzyć, że karierę zakończył aż 8 lat temu!

Najlepszy polski skoczek narciarski podjął ciężką decyzję i odszedł od czynnego wykonywania sportu, który zapewnił mu legendarną pozycję. Czy miał na to wpływ jego wiek? Ile lat ma Adam Małysz? Czy osiągnął już wszystko, o czym marzył, więc stąd ta decyzja?

Ile lat ma Adam Małysz?

Okazuje się, że Małysz pomimo ogromnego doświadczenia w świecie sportu, jest wciąż młodym i pełnym energii człowiekiem! Legendarny skoczek w grudniu skończy 42 lata. Dla porównania, kolega po fachu, znany Japończyk Noriaki Kasai, mimo że starszy o 5 lat, wciąż kontynuuje swoją karierę jako skoczek narciarski!

Oprócz skoków narciarskich ma na koncie wiele innych interesujących inicjatyw. Stosunkowo niedawno jednak porzucił sporty motorowe, poniekąd przez brak większych sukcesów w tej materii. Tym samym ogłosił ponowne związanie ze światem sportów zimowych. Od 2016 roku pełni funkcję dyrektora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. 

Mimo, że wiek nie pozwala mu już na skakanie i osiąganie w tej dyscyplinie sukcesów, Małysz wciąż pozostaje aktywny w świecie sportu. Wieloletnie skakanie i ogromny wysiłek fizyczny na pewno sprawiły, że jego kondycja i zdrowie nie do końca pozwalają mu już na tego typu wyczyny. 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News