Ile kosztuje budowa domu? budowa dom
Pixino.pl
Jan Odyniec - 12 Kwietnia 2019

Ile kosztuje budowa domu? Nie jest tak drogo jak myślisz

Ile kosztuje budowa domu? To pytanie zadaje sobie niejeden Polak. Czy decyzja o inwestycji, jaką jest budowa swojego miejsca na Ziemi, łączy się z ogromną kwotą? Spokojnie, nie jest tak drogo jak myślisz.

Ile kosztuje budowa domu? Na pewno każdy, kto marzy o własnym domku z ogrodem, niejeden raz zadawał sobie to pytanie. Często przed spełnieniem marzenia blokuje nas niewiedza, ile musimy poświęcić pieniędzy na ten cel. W tym artykule postaramy się przybliżyć koszt budowy domu i doprowadzenie inwestycji do zamkniętego stanu surowego.

Koszt budowy oczywiście waha się w zależności od powierzchni działki, oraz samej nieruchomości. Kwoty te różnią się od siebie również ze względu na wybraną ekipę budowlaną i dobór materiałów, których ceny wynikają z różnej jakości, a także chwili zakupu. Możemy natrafić na okazyjne oferty spowodowane okresowymi obniżkami. Niewątpliwie największą jednostkową kwotą jest cena, jaką musimy zapłacić za parcelę budowlaną. Tutaj ogromną rolę gra lokalizacja, dojazd do centrum, otoczenie budynków użyteczności publicznej oraz wiele czynników, które wpływają na cenę ziemi.

Po zakupie ziemi, warto wyliczyć części składowe wliczające się na dom w stanie surowym. Są to fundamenty, ściany wewnętrzne, stropy i elementy żelbetowe, pokrycia dachowe, a także okna. Kwoty, jakie musimy przeznaczyć na te poszczególne elementy wahają się od 12 tyś. zł do 36 tys. zł za każdy z elementów.

Doprowadzenie inwestycji do zamkniętego stanu surowego to jeden z kluczowych tematów podczas budowy. Jest to etap pracy, na którym nie warto oszczędzać. To postawienie konstrukcji nośnej, której ewentualne poprawki mogą być bardzo drogie, dlatego warto się o to zatroszczyć zawczasu i postawić na odpowiednie materiały, aby służyły nam na lata.

Ile kosztuje budowa domu. Koszt budowy domu - stan surowy

Koszt budowy domu wg projektu o powierzchni 119 m2 do zamkniętego stanu surowego to około 250 000 zł. Tak wyliczyła cenę na rok 2019 redakcja Budujemy Dom, podliczając wszystko i przedstawiając nam kosztorys składowych.

Licząc wydatki na swój przyszły dom nie należy też przesadzić ze zbędną ochroną. Nadmierne wzmocnienia, a co za tym idzie kolejne koszty, mijają się z celem. W realizowaniu naszego marzenia, podobnie jak we wszystkim, należy zachować złoty środek. Najlepiej zdać się na rady doświadczonego eksperta, który został nam polecony i sprosta naszym oczekiwaniom.

Kiedy wasz dom będzie już w zamkniętym surowym stanie, czeka was to, co najprzyjemniejsze, urządzanie, dekorowanie i wybór przedmiotów, które chcecie, aby się znalazły w waszej przestrzeni.

Źródło: Budujemy Dom

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News