Ile Kamil Stoch ma lat? Niebawem wiek przeszkodzi mu w karierze

Ile Kamil Stoch ma lat? Niebawem wiek przeszkodzi mu w karierze Źródło: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński

Ile Kamil Stoch ma lat? Nie każdy zna dokładną datę urodzin najpopularniejszego polskiego skoczka. Udało nam się zdobyć szczegółowe informacje i dowiedzieć, co czeka Kamila za kilka lat.

Ile Kamil Stoch ma lat? Większość sympatyków skoków narciarskich jest uboga w tak podstawową wiedzę o Kamilu. Okazuje się, że jeszcze kilka lat Stoch będzie cieszył nasze oczy na skoczni. Ma ogromne wsparcie między innymi legendarnego już skoczka- Adama Małysza.

Kamil Stoch wiek

Kamil Stoch przyszedł na świat w Zakopanem 25 maja 1987 roku. Oznacza to, że już za miesiąc będzie obchodził swoje 32. urodziny. Daje to ogromną nadzieję na to, że jeszcze wielokrotnie zobaczymy go na podium z medalami lub Kryształową Kulą.

Porównując skoczka z Zakopanego do Adama Małysza można wyciągnąć błędne wnioski. "Orzeł z Wisły" zakończył oficjalnie swoją karierę w 2011 roku po mistrzostwach świata w Oslo. Miał wtedy 34 lata. Kamil Stoch w jednym z wywiadów wyznał, że imponuje mu Noriaki Kasai i ma nadzieję, że tak jak on, dotrzyma na skoczni aż do czterdziestych urodzin.

Kamil Stoch zarobki

Skoczek nie musi się mocno martwić o swoją sportową emeryturę. Już teraz może odłożyć sporą sumę i zacząć inwestować w środki, by na starość zająć się samymi przyjemnościami. Za samo zwycięstwo w konkursie Turnieju Czterech Skoczni można zainkasować 35 tysięcy złotych. Kamil takich konkursów w sezonie 2017/2018 miał 3, więc zarobił około 105 tysięcy. W sumie w 12 konkursach sezonu 2017/2018 Stoch zarobił około 226 tysięcy złotych.

Jeszcze większe pieniądze otrzymuje z kontraktów reklamowych - eksperci szacują, że może to być nawet 1,5 miliona złotych rocznie. Prowadzi także swoją firmę odzieżową pod nazwą "Kamiland", która produkuje odzież sportową w charakterystycznych barwach.

Kamil może pochwalić się trzema złotymi medalami zdobytymi w Soczi i Pjongczangu, a także złotym i srebrnym medalem z Mistrzostw Świata. Zawody Raw Air, które zyskują coraz większą sławę, także zawojował w 2018 roku, kiedy zdobył złoto.

Stoch jest w młodym wieku, w idealnej formie, pod opieką odpowiednich ludzi - jego przyszłość rysuje się w różowych barwach.

Źródło: money.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News