Niepokojące ustalenia włoskiej prasy. Prawda o ilości zarażonych może być inna niż się wszystkim wydaje

Niepokojące ustalenia włoskiej prasy. Prawda o ilości zarażonych może być inna niż się wszystkim wydaje Źródło: Pixabay suyizailushang

Ile jest osób zarażonych koronawirusem zostało poddane pod wątpliwość przez jedną z włoskich gazet. "Corriere della Sera" wysnuło tę ponurą hipotezę na swoich łamach w niedzielnym wydaniu po przeanalizowaniu wielu faktów.

Ile jest osób zarażonych koronawirusem w Lombardii? Na to pytanie postanowiła znaleźć odpowiedź włoska gazeta "Corriere della Sera", która uważa, że oficjalne dane mogą być nieprawdziwe.

Ile osób zarażonych koronawirusem pozostaje nie badanych? 

Ile osób zarażonych koronawirusem nie jest uwzględnionych w bilansie dotyczącym pacjentów z potwierdzonym zakażeniem? "Corriere della Sera" wysnuło hipotezę, że jest to liczba aż dziesięć razy wyższa, od tej, która oficjalnie podawana jest przez władzę. Gazeta uważa, że bilans nie uwzględnia osób, które nie przejawiają typowych objawów oraz tych, u których choroba wiąże się jedynie z lekkimi objawami. Ustalenia "Corriere della Sera" rzucają nowe światło na do tej pory niezrozumiałe fakty, jak na przykład dlaczego to właśnie Lombardia posiada niezwykle wysoki wskaźnik śmiertelności.

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ:

Najnowsze ustalenia gazety

"Corriere della Sera" przyjrzała się zarówno Lombardii jak i pobliskiemu regionowi, czyli Wenecji Euganejskiej. I chociaż gazeta podkreśla, że nie wiadomo dlaczego w Lombardii COVID-19 zaatakował tak gwałtownie, to przywołana w roli eksperta dyrektor laboratorium mikrobiologii klinicznej i wirusologii mediolańskiego szpitala Sacco Gismondo stwierdza, że wirus w tym regionie mógł ulec mutacji i jest to co się tam dzieje jest niezwykle dziwne. "Corriere della Sera" cytuje również innego wirusologa i wysnuwa hipotezę, że zarażonych może być 10 razy więcej niż jest oficjalnie. Fabrizio Pregliasco twierdzi na łamach gazety, że dane są niedoszacowane i jest to jeden z powodów tak wysokiego wskaźnika śmiertelności. Dziennik porównał Wenecję oraz Lombardię i wskaźnik ten na 100 tys. ludzi kształtuje się kolejno: 1,1 w Wenecji oraz aż 9,6 w Lombardii.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo, na co naprawdę umarła 37-latka z Poznania. Opinia lekarzy nie pozostawia wątpliwości

2. Wielkanoc we wrześniu? Watykan wydał dekret ws. koronawirusa

"Corriere della Sera" podaje jeden główny powód

Ile jest osób zarażonych koronawirusem i jak wiele z nich nie wie o swojej infekcji? "Corriere della Sera" stwierdza, że głównym powodem niedoszacowania zarażeń jest to, że badane są jedynie osoby, wykazujące objawy. Dlatego też masa ekspertów, w tym WHO, apeluje o masowe przeprowadzanie testów wśród obywateli. Jednak w "Corriere della Sera" pojawiają się także głosy specjalistów, którzy poddają pod wątpliwość tę formę walki z wirusem, gdyż osoba negatywnie przebadana na obecność wirusa po 12 godzinach może być już zakażona.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici
  3. Magda Gessler przekazała fanom smutną prawdę. Chodzi o koronawirusa, nie jest dobrze
  4. TVP przekazało tragiczne informacje. Zmarł kolejny Polak zarażony koronawirusem
  5. Postanowili wziąć ślub mimo koronawirusa. Niewiarygodne sceny w kościele, nagranie powala na kolana

Źródło: Interia Fakty

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News