Ile jest ludzi na świecie? Niewyobrażalny szybki przyrost

Ile jest ludzi na świecie? Niewyobrażalny szybki przyrost Źródło: pixabay/120419

Ile jest ludzi na świecie? Liczba stale rośnie i przybiera niewyobrażalnie szybkie tempo. Jaka jest liczba populacji w 2019 roku?

Ile jest ludzi na świecie? Niejeden z nas zadawał sobie to pytanie jeszcze jako małe dziecko, kierując się ciekawością i poznawaniem otaczającego nas świata. Dzisiaj ten temat jest już zdecydowanie poważniejszy, ponieważ wiemy, jaka potrafi być powaga przyczyn oraz skutków wzrostu liczby populacji. Niektórzy naukowcy zadają sobie także pytanie, czy oprócz podania liczby oscylującej, jesteśmy w stanie policzyć sami siebie z precyzyjną dokładnością.

Ile jest ludzi na świecie? Jaka jest dokładna liczba ludności zamieszkującej ziemię?

Według danych ONZ, które bazuje na spisach powszechnych przeprowadzając je w każdym kraju na świecie, liczba ludności globu stale rośnie i jest dzisiaj bardzo okazała. Prawie 7.7 miliarda populacji, z czego 75 procent to ludzie zamieszkujący kontynent azjatycki, a ponad miliard to mieszkańcy Afryki, z pewnością robi wrażenie. Według prognoz, w połowie XXI wieku na te kontynenty przypadać będzie 8/10 populacji całego świata. Takie dane z pewnością zatrważają, kiedy wiemy, że jednymi z głównych przyczyn przyrostu naturalnego w Afryce jest brak rozwoju, z którymi wiążą się takie problemy, jak ubóstwo czy przestępczość. W ciągu kolejnych 30 lat liczba mieszkańców afrykańskiego kontynentu ma się zdublować, czego idealnym przykładem jest Kenia, której liczba ludności wynosi dzisiaj prawie 50 milionów, a już w 2050 roku ma urosnąć aż do 95 milionów mieszkańców. W zawrotnym tempie rośnie również populacja ludzi w Azji, głównie poprzez znane kraje, jak Indie czy Chiny. W tych ostatnich według informacji Chińskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego wprowadzono do rejestru 14 milionów nowych mieszkańców. Nie było to jednak efektem nagłego zalewu narodzin, a jedynie tego, że ludzie Ci nigdy wcześniej nie figurowali w spisach powszechnych.

Ile jest ludzi na świecie w 2019? Czy tempo przyrostu ludności nadal będzie tak błyskawiczne?

Na świecie żyje dziś prawie 7.7 miliarda ludzi. Liczba to ciągle się zwiększa i żadne znaki nie wskazują na to, aby miało się to zmienić. Według danych i statystyk przygotowywanych przez specjalistów liczba ludności świata będzie nadal rosła, jednocześnie zmieniając lidera. Najnowsze prognozy mówią o tym, że w ciągu najbliższych 20 lat Chiny przestaną być najludniejszym krajem świata, a pierwsze miejsce w tej kategorii zajmą Indie. Aktualnie zamieszkuje je ponad 1,3 miliarda mieszkańców co stanowi prawie 1/7 liczby ludności całego świata. Już dziś dużo mówi się o problemach związanych z przeludnieniem, trzeba mieć nadzieję, aby problem ten został rozwiązany z najlepszy z możliwych sposobów.

źrodło: benchmark.pl

Następny artykuł