Ile jest kobiet na świecie 2019? Mężczyzn jest więcej?

Ile jest kobiet na świecie 2019? Mężczyzn jest więcej? Źródło: pixabay.com/StockSnap

Ile jest kobiet na świecie 2019? Badania przeprowadzone przez naukowców i statystyki nie pozostawiają żadnych tajemnic. Dziś przedstawiamy dokładne liczby.

Ile jest kobiet na świecie 2019? Czy w dzisiejszych czasach rodzi się więcej mężczyzn czy kobiet? Przyszłość nie rysuje się wcale w najgorszych barwach. Naukowcy pokazali, że między płciami nie ma aż tak dużych wahań liczbowych.

Najnowszy raport Organizacji Narodów Zjednoczonych mówi nam, że za 4 lata, w 2023 roku, na Ziemi będzie mieszkać już ponad 8 miliardów ludzi. W 2056 roku liczba ta wzrośnie aż do 10 miliardów. Czy musimy się martwić o przeludnienie naszej planety?

Niestety nasze społeczeństwo się starzeje. Średnia wieku wynosi aktualnie niecałe 30 lat, w 2056 roku średnia wzrośnie do 36 lat. Z danych możemy wysnuć wnioski, że populacja ma się dobrze, ale realia wyglądają całkowicie inaczej. Sytuacja Ameryki i Europy nie wygląda najlepiej - przyrost naturalny maleje, za to Azja i Afryka mają się nadzwyczaj dobrze - w Chinach, Nigerii i Indiach rodzi się najwięcej dzieci, a kraje na wcześniej wymienionych kontynentach są "najmłodsze" na świecie.

Ile jest kobiet na świecie 2019?

Okazuje się, że kobiety wcale nie mają przewagi jeśli chodzi o statystyki ludności według płci. Najnowsze dane pokazują, że na 100 kobiet przypada 102 mężczyzn. Inaczej sytuacja wygląda, jeśli skupimy się na poszczególnych krajach. Państwo, w którym żyje najwięcej kobiet to Martynika - wyspa położona na Morzu Karaibskim niedaleko Dominikany. Tam na 100 kobiet przypada jedynie 85 mężczyzn. Sytuacja wygląda podobnie w krajach nadbałtyckich: Rosji, Estonii, Łotwie i Litwie.

Ile jest kobiet w Polsce 2019?

W Polsce kobiety mają przewagę. W naszym państwie na 100 kobiet przypada 94 mężczyzn. Istnieje niskie prawdopodobieństwo, że w naszym kraju będzie przewaga panów stanu wolnego.

Spis Statystyczny podaje, że liczba kobiet w Polsce w 2017 roku wynosiła 19,833,606. Na tyle kobiet przypadło mniej mężczyzn, bo tylko 18,588,740. Ogólna liczba ludności w naszym kraju wynosi zaś 38,422,346.

Możemy martwić się jedynie tym, że statystyki pokazują, że nasze społeczeństwo jest w tendencji starzejącej, a przyrost naturalny - ujemny.

Źródło: rp.pl

Następny artykuł