Ile emerytury ma Krzysztof Cugowski? Jak na muzyka - niewiele

Ile emerytury ma Krzysztof Cugowski? Jak na muzyka - niewiele Źródło: youtube.com/Pyta Nie Błądzi

Ile emerytury ma Krzysztof Cugowski? Wydawać by się mogło, że były lider "Budki Suflera" może liczyć na duże pieniądze z racji swojej długoletniej kariery muzycznej. Sytuacja piosenkarza nie jest jednak tak wesoła i biorąc pod uwagę, że Cugowski jest prawdziwą legendą polskiej estrady, to pieniądze, które otrzymuje co miesiąc z ZUS-u, są niewielkie.

Ile emerytury ma Krzysztof Cugowski? Muzyk, który od lat występował w legendarnej formacji Budka Suflera, przez lata szczycił się dość bogatym życiem, godnym gwiazdy rock'n'rolla. Po przejściu na emeryturę artysta nie może jednak liczyć na duże pieniądze z racji pobieranego przez siebie świadczenia.

Krzysztof Cugowski - emerytura

Krzysztof Cugowski przez lata opowiadał w mediach, że emerytura, którą dostanie od ZUS-u będzie wyjątkowo niska. Rockman żartował i kpił z ZUS-u, który 40 lat jego pracy na estradzie wycenił na niewiele ponad 500 złotych miesięcznie. Tak niskie świadczenie jest poniekąd winą samego artysty, który przez całe lata swojej pracy płacił dość preferencyjne składki, odprowadzając ledwie 14 groszy rocznie.

- Tak się tylko wydaje, że na emeryturze można odpocząć. Nawet nie będę wspominał o tej emeryturze, którą dostanę chyba w marcu 2016 roku, bo to aż szkoda sobie tym zajmować głowę! Mnie nie dotyczą żadne obniżania wieku, podwyższania, bo ja i tak będę musiał pracować do śmierci! - mówił przed laty artysta.

Obecna sytuacja emerytowanego piosenkarza uległa niewielkiemu polepszeniu. A wszystko przez zmiany w systemie emerytalnym i decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości o wprowadzeniu minimalnej emerytury.

- Moja sytuacja emerytalna bardzo się poprawiła ostatnio dzięki pani minister, bo podniosła najniższe świadczenia. Dostaję tysiąc złotych z kawałkiem. Mam oszczędności, nie jestem kompletnym szaleńcem. Dzieci na pewno nie będą mnie utrzymywać – opowiadał tygodnikowi „Na Żywo” artysta.

źródło: InnPoland

Następny artykuł