Ile dzieci miała królowa Elżbieta II? Karol nie jest jedyny

Ile dzieci miała królowa Elżbieta II? Karol nie jest jedyny Źródło: Flickr/Foreign and Commonwealth Office

Ile dzieci miała królowa Elżbieta II? Jeśli chodzi o rody królewskie, to tak to już bywa, że największym zainteresowaniem cieszy się dziecko będące dziedzicem tronu. Pozostałe dorastają niejako w jego cieniu. Ile dzieci wychowała brytyjska monarchini?

Ile dzieci miała królowa Elżbieta II? Narodziny królewskiego potomka zawsze skupia uwagę świata. Jednak uwaga zazwyczaj skupia się na tym pierwszym dziecku, tym, które w przyszłości odziedziczy tron. To dlatego w mediach często widzimy księcia Karola, a jego rodzeństwo pozostaje w cieniu. Niewielu wie, że Karol, książę Walii ma troje rodzeństwa.

Ile dzieci miała królowa Elżbieta II? 

Najdłużej panująca w historii brytyjskiej monarchii królowa ma czworo dzieci. Pierwszym i najbardziej znanym jest oczywiście następca tronu, tradycyjnie tytułowany księciem Walii, Karol. Urodził się 14 listopada 1948 roku, a więc 4 lata zanim Elżbieta przyjęła koronę królewską. Karol jest obecnie mężem Camilli Parker Bowles. Poślubił ją w 2005, ale nie jest tajemnicą, że para miała romans jeszcze w czasach, gdy żyła poprzednia żona Karola, księżna Diana. Co ciekawe, jeśli Karol obejmie tron, Camilla nie będzie nosiła oficjalnego tytułu królowej.

Elżbieta II - kim są jej dzieci?

W 1950 roku przyszła na świat Anna, księżniczka Kanady, Australii i Bermudów. Jedyna córka Elżbiety II nie jest ulubienicą brytyjskich mediów, które wytykają jej brak stylu i charyzmy. Wydaje się, że nie przeszkadza jej życie w cieniu. Zajmuje się działalnością charytatywną. Ma za sobą dwa śluby i rozwód, jest matką dwójki dzieci. Ciekawostką jest fakt, że reprezentowała Wielką Brytanię na Igrzyskach Olimpijskich.

Drugim synem Elżbiety II jest Andrzej, książę Yorku. Urodził się w 1960 roku. W 1982 uczestniczył w wojnie o Falklandy jako pilot śmigłowca. Cztery lata później poślubił Sarę Ferguson, z którą ma dwie córki. Para wzięła rozwód w 1996 roku. Andrzej słynął z hedonistycznego trybu życia. Jedna z plotek głosiła, że łączył go romans z piosenkarką Kylie Minogue. 

Najmłodszym dzieckiem brytyjskiej królowej jest urodzony w 1964 roku w Londynie Edward, hrabia Wesseksu. Interesował się aktorstwem, założył własną wytwórnię telewizyjną Ardent Productions. W 1999 roku wziął ślub z Sophie Rhys-Jones, para ma dwójkę dzieci. Jest jedynym dzieckiem Elżbiety II, które nie ma za sobą rozwodu. 

Źródło: VIVA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News