Ile Cristiano Ronaldo ma Złotych Butów?
Instagram - Cristiano Ronaldo
Izabela Gawron - 8 Maja 2019

Ile Cristiano Ronaldo ma Złotych Butów? Jest bardzo utytułowany

Ile Cristiano Ronaldo ma Złotych Butów? Portugalczyk może się pochwalić naprawdę imponującą kolekcją nagród i tytułów. Od wielu lat jest w szczytowej formie, a tak spektakularnej kariery może pozazdrościć mu wielu młodszych kolegów.

Ile Cristiano Ronaldo ma Złotych Butów? 34-letni Portugalczyk od wielu lat jest na szczycie, jeśli chodzi o piłkarski świat. Jego niesamowita forma oraz pracowitość zbiera plony i przez lata swojej aktywności piłkarz zdobył naprawdę imponującą ilość nagród i wyróżnień. Po przejściu w zeszłym roku do włoskiego Juventusu, ani myśli o zwolnieniu tempa i nadal jest w czołówce. Jak wygląda zatem jego pula nagród? Z pewnością już niedługo będziemy mogli spodziewać się kolejnej.

Ile Cristiano Ronaldo ma Złotych Butów?

Obecny gracz Starej Damy ma na koncie 4 Złote Buty. Po raz pierwszy został wyróżniony w sezonie 2007/08, grając jeszcze w angielskiej lidze. Pozostałe nagrody zgarnął występując już w barwach Realu Madryt. Co ciekawe, w tej konkurencji prześciga go Leo Messi! Argentyńczyk ma na koncie o jedną nagrodę więcej, co stanowi rekord w zdobywaniu Złotych Butów. Czy Ronaldo zdoła prześcignąć lub chociaż wyrównać rekord Messiego? Pewne jest, że oboje piłkarze nie przestaną konkurować i zadziwiać świata piłkarskiego swoją znakomitą formą.

Piłkarz ma na koncie całą paletę nagród

Złote Buty to oczywiście niejedyne nagrody Ronaldo. Ofensywny piłkarz podczas swojej długiej kariery zdobył niezliczoną ilość wyróżnień i tytułów. Od lat konkuruje z Messim, ale jak widać jest to bardzo korzystna rywalizacja dla obu piłkarzy, niosąca za sobą fenomenalne rezultaty.

Europejski Złoty But to jedna z ważniejszych nagród w środowisku piłkarskim. To bardzo ważne coroczne wyróżnienie i nie wszyscy mogą na nie liczyć. Jest przyznawana dla najlepszego strzelca w sezonie, wśród wszystkich najważniejszych europejskich lig zrzeszonych w UEFA. Po raz pierwszy została przyznana w sezonie 1967/68. Od tamtego czasu zasady ulegały wielokrotnie zmianom, a ostatecznie ukształtowały się w sezonie 1996/97.

źródło: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News