Ile Blowek zarabia? Najpopularniejszy YouTuber nie może narzekać

Ile Blowek zarabia? Najpopularniejszy YouTuber nie może narzekać Źródło: Facebook/Blowek

Ile Blowek zarabia - jeden z najpopularniejszych YouTuberów z samego programu partnerskiego AdSense zarabia kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, do tego dochodzą liczne współprace z firmami zewnętrznymi.

Kim jest Blowek?

Blowek, czyli Karol Gązwa jest jednym z największych polskich YouTuberów, posiada 4,1 mln subskrypcji. Dwudziestodwuletni twórca swoją przygodę z YouTubem zaczął od nagrywania gameplay'ów z popularnej gry Minecraft, teraz tematyka kanału jest bardzo szeroka. 

Karol niedawno nagrał wideo, w którym odpowiada na najczęściej zadawane pytania w wyszukiwarce Google, m.in Ile Blowek zarabia lub czy Blowek jest bogaty. Jak stwierdził, nie wie czy jest bogaty, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Opowiedział, że w swoim życiu poznał już obrzydliwie bogatych ludzi, a jego zdaniem on "dobrze sobie radzi".

Ile Blowek zarabia?

YouTuber oznajmił, że z programu partnerskiego AdSense jego dochód wynosi od 10 do 20 tysięcy miesięcznie. Jednak należy pamiętać, że jest to jedynie dochód od YouTube, ostatecznie ta kwota jest sporo większa z racji wielu promocji, jakie znajdują się na kanale twórcy. W przypadku reklamowania różnych marek, Blowek nie może się już podzielić dochodem, jaki przynoszą mu te współprace z racji umów, które podpisał z właścicielami marek. Jak stwierdził, zarabia dużo, ale zapracował sobie na to przez 7 lat swojej działalności na serwisie. Można estymować, że w sumie jego dochód z całej twórczości plasuje się w granicach 40-50 tysięcy złotych miesięcznie, jedank należy pamiętać, że na jego sukces pracuję sztab ludzi, którym musi zapłacić pensję.

Bycie YouTuberem jako praca na pełen etat

Niewątpliwie bycie YouTuberem to dość lukratywne zajęcie, zarobki różnią się w zależności od popularności kanału. Średnio jest to od 1 475 do 29 287 zł, całkiem sporo biorąc pod uwagę, że jest to wynagrodzenie generowane tylko z programu partnerskiego. Wielu twórców decyduję się na współpracę barterową, za promowanie danych treści, bądź produktów marki otrzymują gadżety czy w całości opłacony urlop za granicą. 

Źródło: Tubexd

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News