Ile Adam Małysz ma Kryształowych Kul? Jest rekordzistą

Ile Adam Małysz ma Kryształowych Kul? Jest rekordzistą Źródło: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński

Ile Adam Małysz ma Kryształowych Kul? To prawdziwy fenomen. Nie tylko pod względem zdobytych kul, ale też medali i pozostałych nagród. Ile razy udało mu się królować na podium?

Ile Adam Małysz ma Kryształowych Kul? Legendarny polski skoczek narciarski może rzeczywiście pochwalić się ich pokaźną ilością. Większość wiernych fanów wyróżnia się ogromną wiedzą na tem triumfów Małysza. Czy liczba, o której myślimy, jest prawidłowa?

Adam Małysz to gwiazda polskiego sportu. Każdy zna jego nazwisko i wie, ile czasu Małysz był na językach wszystkich. Urodził się w Wiśle, 3 grudnia 1977 roku. Z wykształcenia jest dekarzem! Pochodzi ze sportowej rodziny, co na pewno wzbudziło jego początkowe zainteresowanie i pozwoliło na profesjonalne treningi od najmłodszych lat. Jego dziadek był właścicielem skoczni narciarskiej, zaś wuj był trenerem w klubie sportowym.

Ilość Kryształowych Kul w karierze. Ile Adam Małysz ma Kryształowych Kul?

Kryształowa Kula to najbardziej pożądana nagroda wśród skoczków. Otrzymuje ją najlepszy sportowiec - taki, który zdobył najwięcej punktów w klasyfikacji Pucharu Świata. Okazuje się, że Małysz jest jedną z dwóch osób na świecie, które mogą pochwalić się rekordową ich ilością.

Adam Małysz posiada aż cztery Kryształowe Kule! Pierwszą udało mu się zdobyć już w sezonie 2000/2001, a kolejne dwie - sezon po sezonie. Na czwartą musiał poczekać trzy lata. Otrzymał ją za sezon 2006/2007. Pokonał wtedy Jacobsona aż o 134 punkty.

Adam Małysz - ciekawostki

- Adam Małysz może pochwalić się nie tylko rekordem w ilości posiadanych Kryształowych Kul. Wykonał także ponad 100 skoków na odległość powyżej 200 metrów.

- Został wyróżniony przez Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W późniejszych latach otrzymał także Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

- Słynna bułka z bananem nie jest wcale takim głupim pomysłem. To prawdziwa bomba węglowodanowo-witaminowa, która w szybkim czasie regeneruje sportowców.

- Wystąpił w reklamach, między innymi Audi, Goplany, Lotto i Playa.

- W 2004 roku udało mu się wydać autobiografię pod tytułem "Moje życie - Adam Małysz".

- Był pierwszym polskim sportowcem, który znalazł się na znaczkach Poczty Polskiej.

- Wielkim fanem Adama Małysza był papież Jan Paweł II. Z wielką radością gratulował mu sukcesów sportowych. Dochodziło nawet do tego, że przekładał wizyty swoich podwładnych by obejrzeć w telewizji skaczącego Małysza.

Źródło: tvn24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News