Legendarna opozycjonistka jest w szpitalu. Swoim stanem zdrowia podzieliła się z opinią publiczną za pomocą Facebooka. Jej stan jest na tyle ciężki, że do końca roku jest wyłączona z życia publicznego. Ikona „Solidarności” nie omieszkała, pisząc post, uderzyć także w polityków.

Henryka Krzywonos, uważana za legendę opozycji demokratycznej w PRL, przebywa obecnie w szpitalu. Przeszła poważną operację i z jej powodu nie będzie mogła do końca roku udzielać się w życiu publicznym, a także w polityce.

ZOBACZ TAKŻE: Prosty i chwytliwy. Ten wiersz opozycja podaje dziś z ręki do ręki

Krzywonos sama poinformowała o tym na swoim koncie na Facebooku. Nie wiadomo, na co była operacja, jednak wiadomo, że stan jest na tyle poważny, że nie będzie mogła wypełniać poselskich obowiązków do końca roku, a może nawet i dłużej.

– Poważna operacja spowodowała, że co najmniej do końca roku nie mogę być na sali sejmowej – napisała na początku swojego posta Krzywonos.

Ikona opozycji czy sprytna oszustka?

Krzywonos jest posłanką na Sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej. Głośno zrobiło się o niej podczas pierwszych działań Prawa i Sprawiedliwości, zmierzających do zmian w Trybunale Konstytucyjnym. To Krzywonos właśnie krzyczała na polityków PiS z mównicy sejmowej z konstytucją w ręku.

ZOBACZ TAKŻE: Dziennikarz przypomina Krzywonos jej epizod z aborcją. „Nie wiem o czym Pan mówi”

Dla Platformy Obywatelskiej Krzywonos to ikona „Solidarności”, symbol walki o wolność w czasach PRL, legendarna tramwajarka. To ona miała zatrzymać ruch tramwajowy, w czasie strajków generalnych na pomorzu w 1980 roku.

Zdaniem przeciwników politycznych, przedstawicieli władzy i przychylnych jej mediów, jest kimś zupełnie innym. Rzekoma „ikona” opozycji miała być wówczas łamistrajkiem. Wyjechała z zajezdni, podczas gdy wśród pracowników podjęto decyzję, że nikt nie wyjeżdża na miasto wozić pasażerów.

Zdaniem mediów, wspierających obóz rządzący, Henryka Krzywonos niezwykle mocno zaszkodziła pierwszej „Solidarności”, między innymi regularnie się upijając.

ZOBACZ TAKŻE: Włamano się do biura poselskiego Henryki Krzywonos. Zginęły rzeczy

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu


9 największych kompromitacji totalnej opozycji

...

Zobacz również