Ikea wycofuje produkty. Z ich powodu NIE ŻYJE już 8 dzieci

Ikea wycofuje produkty. Z ich powodu NIE ŻYJE już 8 dzieci Źródło:

Ośmioro dzieci zmarło tragicznie w skutek przygniecenia meblami z IKEI. O ich producencie po raz kolejny zrobiło się głośno. Sieć wydała właśnie oświadczenie w tej sprawie. 

To już ósmy przypadek, kiedy meble pochodzące z Ikei przewróciły się i zabiły dziecko. Wczoraj przedstawiciele sieci ogłosili, że zamierzają dogłębnie zająć się sprawą. Ze sprzedaży zostanie wycofane 17,3 miliona skrzyń i szafek. Przyczyną takiej decyzji są wydarzenia z maja bieżącego roku, które miały miejsce w Kalifornii. Jeden z mebli pochodzących z sieciówki przewrócił się i przygniótł dziecko. Chłopczyka nie udało się uratować. Niestety, nie była to pierwsza sytuacja tego typu.

Zobacz także: Skandaliczne zachowanie położnych wobec noworodków. „Pójdziemy za to do piekła”

Producent podejmuje działania zapobiegające przyszłym tragediom

Ostatnie czasy były dla szwedzkiej sieci wyjątkowo pracowite. We współpracy z Komisją ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich USA, planowano, jakie działania należy podjąć, by zapobiec podobnym tragediom w przyszłość. Dyrektor generalny Ikei Lars Petersson oświadczył, że firma ma zamiar zwiększać świadomość klientów, dotyczącą tego, jak zabezpieczać pewnego rodzaju skrzynie i kredensy, by ich nie przechylić i nie przewrócić. Ikea posiada swoje sklepy również w Polsce. Oświadczenie odnoszące się do ostatnich tragicznych wydarzeń z udziałem mebli opublikował także polski oddział firmy. Napisano w nim, że: "kwestie zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania produktów i wypadki związane z przewróceniem się mebli w domu są poważnym wyzwaniem dla całej branży wyposażenia wnętrz".

Polski oddział oświadcza

"Z tego względu od wielu lat podejmujemy działania mające na celu zwiększenie świadomości konsumentów na temat ryzyka przewrócenia się mebli i konieczności przymocowania ich do ścian. Informacje na ten temat są dostępne na naszej stronie internetowej i miejscach sprzedaży. Jesteśmy przekonani, że możemy podnieść świadomość w tej dziedzinie i stworzyć kulturę, w której przymocowywanie mebli do ściany jest tak naturalne, jak zapinanie pasa bezpieczeństwa. W Polsce, jak i na całym świecie, Ikea już od kilku dekad wprowadza zabezpieczenia mebli – elementy służące do przymocowania komody do ściany. Przymocowanie do ściany jest integralną częścią instrukcji montażu, a zestawy mocowań zabezpieczających znajdują się w paczce każdego mebla Ikea, którego wysokość wynosi 75 cm i więcej (w przypadku mebli dziecięcych jest to 60 cm i więcej). Jeśli nie jest możliwe przymocowanie mebla do ściany, konsumenci powinni wybrać inne rozwiązanie do przechowywania" - napisali w oświadczeniu. Zobacz także: 7-latek przegrywa walkę z rakiem. Błaga internautów: „Napiszcie do mnie list”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News