ikea
Wiadomości Pikio - 15 Sierpnia 2015

IKEA wycofa ze sprzedaży ostre narzędzia bo imigrant zamordował nożem

W ubiegły poniedziałek w jednym ze sklepów IKEA w Szwecji doszło do makabrycznego zabójstwa dwójki ludzi przez imigranta z Afryki, któremu groziła deportacja. Jak się okazuje sieć IKEA rozważa teraz wycofanie ze sprzedaży ostrych narzędzi.

Pochodzący z Erytrei imigrant po tym gdy dowiedział się, że grozi mu deportacja zamordował dwójkę Szwedów (57-letnią kobietę i jej 27-letniego syna) w jednym ze sklepów IKEA w szwedzkim mieście Vasteras. Ze sklepowego monitoringu wynika, że morderca użył do tego noży, które wziął z działu wyposażenia kuchennego. By uniknąć zemsty rodowitych mieszkańców Vasteras na mieszkających w okolicznych ośrodkach imigrantów, szwedzki rząd przydzielił im dodatkową ochronę. Z kolei sieć sklepów IKEA - jak pisze jeden ze szwedzkich portali informacyjnych - planuje wycofanie ze sprzedaży na całym terenie kraju noży kuchennych i innych ostrych narzędzi, które dotychczas znajdowały się w ofercie. Wszystko po to by uniknąć kolejnych przypadków morderstw na terenie ich sklepów z udziałem afrykańskich imigrantów.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh, źródło: natemat.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News