Ikea - zakupy Polaków
HELMUT FOHRINGER/AFP/East News
Aneta Wasilewska - 4 Maja 2020

Polacy masowo ruszyli na zakupy. Kolejka przed Ikeą w Katowicach ciągnęła się na cały parking

Ikea w Katowicach przeżyła prawdziwe oblężenie. Klienci, którzy chcieli skorzystać z możliwości zakupów, ustawili się w ogromnej kolejce, która ciągnęła się przez cały parking. Po poluzowaniu obostrzeń w sprawie galerii handlowych i sklepów Polacy masowo ruszyli na zakupy.

Ikea, czyli szwedzki gigant meblarski zamknięty był przez ponad dwa miesiące. Podczas społecznej izolacji i nałożeniu obostrzeń klienci mogli zrobić zakupy za pośrednictwem sieci. Pomimo to już od rana w Katowicach ustawiła się ogromna kolejka chętnych na zakupy w sklepie Ikea.

Wiadomości, tragediaWszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy finał. Niestety, tragiczne wiadomości obiegły mediaCzytaj dalej

Ikea w Katowicach. Kolejka ciągnęła się przez cały parking

Dziennikarka "Dziennika Zachodniego" przekazała, że po godzinie 9:00 kolejka przed sklepem Ikea w Katowicach ciągnęła się przez cały parking. Kobieta opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, które pokazuje klientów w maseczkach i rękawiczkach, czekających na swoją kolej, by wejść do sklepu.

Zgodnie z obostrzeniami od dziś w sklepie Ikea przebywać może 1300 osób. Klienci nie mogą skorzystać z części gastronomicznej oraz z pokoju zabaw dla dzieci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TataNiestety, tata znalazł synka martwego. Podano przyczynę niewiarygodną zgonu, mama się załamałaCzytaj dalej

Sklep Ikea, a także galerie handlowe. Jakie zmiany obowiązują od dzisiaj?

Zgodnie z nowymi rozporządzeniami od dzisiaj otwarte zostały galerie handlowe i sklepy z meblami. Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały specjalne wytyczne, dla wszystkich, którzy zdecydują się na otwarcie sklepów. Zgodnie z nowymi obostrzeniami w sklepie na jedną osobę przypadać musi minimum 15 m kw.

Sklepy takie jak Ikea zobowiązane są do dezynfekcji PIN-padów, toalet, wind, klamek, telefonów, klawiatur komputerów, urządzeń w pomieszczeniach socjalnych oraz innych często dotykanych powierzchni. Pracownicy powinni dbać o to, by zachować bezpieczną odległość od klientów.

Dzisiaj grzeje:

1. Wznowiono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Niestety, policja przekazała złą wiadomość

2. Niestety, nie żyje dziecko. Cała Polska miała nadzieję na inne zakończenie sprawy

Dzisiaj w Polsce została wprowadzona jeszcze jedna ważna zmiana, która dotyczy najstarszych osób i godzin, w których mogli robić zakupy. Kierowcy także powinni zapoznać się z nowymi zasadami parkowania, by uniknąć niemiłej niespodzianki w postaci mandatu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące słowa księdza do wiernych. "Ktoś próbował nam wdrukować, że w kościele się zakazimy. Czym?"
  2. Anna Lewandowska nie mogła dłużej milczeć. Przyznała się do choroby
  3. Nowa, porażająca teoria na temat zaginięcia Kacperka. Rodzina zabrała głos, włos się jeży
  4. Od dzisiaj wchodzi w życie bardzo ważna zmiana w handlu. Chodzi o godziny dla seniorów
  5. Łukasz Szumowski wypowiedział się ws. kosmetyczek i fryzjerów. Wszystko jest już jasne
  6. Jak ugotować czerninę? Do sieci trafiła hitowa receptura, zupa smakuje nadzwyczajnie

zwierzę8 mitów o psach, w które wciąż wierzy wiele osób. Nie popełniaj tych błędówCzytaj dalej

źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News