Polskie media straszą, że lada chwila wybuchnie III wojna światowa. "Dwa atomowe mocarstwa skaczą sobie do gardeł"

Polskie media straszą, że lada chwila wybuchnie III wojna światowa. "Dwa atomowe mocarstwa skaczą sobie do gardeł" Źródło: Wikimedia Commons/Charles Levy

III wojna światowa może lada chwila wybuchnąć! Świat jest w przededniu wojny nuklearnej, napięte stosunku mocarstw nuklearnych. Informacje w polskich mediach są przerażające.

III wojna światowa to scenariusz, którego każdy wolałby uniknąć. Jednak ryzyko wybuchu konfliktu jest w tym momencie bardzo duże - stosunki USA i Iranu są bardzo napięte. Oba państwa charakteryzują się sporym arsenałem nuklearnym. Eskalacja konfliktu może doprowadzić do wojny nuklearnej. Polskie media analizują dzisiaj napiętą sytuację i wskazują na strony w konflikcie.

Donald Trump oskarża Iran o otwarte wspieranie islamskiego terroryzmu. Ostatnio rząd USA nie uznał nowej organizacji wojskowej Iranu - Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Ponadto została ona zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych jako organizacja terrorystyczna. Mówi się także, że Iran planuje wycofać się z niektórych postanowień układu nuklearnego.

III wojna światowa - ryzyko wybuchu

USA 8 Maja wysłało do Zatoki Perskiej swoją flotę, w tym lotniskowiec „Abraham Lincoln” oraz samoloty bombowe B-52. Eksperci wyrażają wyjątkowe zaniepokojenie bombowcami, które były stosowane m.in. w wojnie w Wietnamie. Mogą one zrzucić nawet 30 ton bomb, przelecieć 16 tysięcy kilometrów i są przystosowane do transportu broni nuklearnej.

Szef departamentu Obrony USA Patrick Shanahan poinformował dziś o kolejnym zrzucie wojsk do Iranu. Do obecnej już floty dołączyć mają wyrzutnie rakiet typu „Patriot”.

Stany Zjednoczone usprawiedliwiają swoją interwencję zagrożeniem własnych interesów. Donald Trump ostrzega, że jakikolwiek atak na siły USA lub jego sojuszników spotka się z „brutalną siłą”. Irańskie media mówią, że jest to zagrywka psychologiczna.

Konflikt trwa. Świat przygląda się z niepokojem

Prezydent stanów zjednoczonych planuje odizolować Iran i pozbawić ich dochodów z ropy poprzez nałożenie sankcji handlowych. Iran natomiast żąda od państw europejskich, aby mimo sankcji, wywiązały się z umów handlowych - w innym wypadku zacznie powiększać arsenał nuklearny.

Prezydent Iranu, Hasan Rowhani odniósł się do zbliżających się wojsk amerykańskich.

- Presja naszych wrogów jest wojną bez precedensu w historii naszej Islamskiej Rewolucji. Nie można dzisiaj ocenić, czy sytuacja jest gorsza, czy lepsza niż podczas okresu wojny z Irakiem, ale podczas tamtej wojny nie mieliśmy problemów z naszymi bankami, sprzedażą ropy, czy importem i eksportem. Były tylko sankcje za zakup broni - oznajmił w swoim oświadczeniu prezydent Iranu, wzywając do jedności wszystkich krajowych polityków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pentagon natomiast zaprzecza i twierdzi, że chce uniknąć wojny.

- Nie dążymy do konfliktu z Iranem. Nadal będziemy uważnie monitorować działalność irańskiego reżimu, jego armii i sojuszników. Jesteśmy gotowi do obrony sił i interesów USA w regionie - oficjalnie zdementował Pentagon.

- Dwa atomowe mocarstwa skaczą sobie do gardeł, a III wojna światowa staje się faktem? - pojawiło się dzisiaj ważne pytanie na stronie "Super Expressu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szokujący sekret Violetty Villas. Gdy nikt nie patrzył klęczała na GWOŹDZIACH. To, co jeszcze robiła zjeży wam włosy na głowie
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Jackowski odleciał w najnowszej wizji? Jasnowidz zapowiedział tragedię, ma wybuchnąć wojna
  4. Tragiczny wypadek autokaru z weselnikami. Nie żyje mnóstwo osób, katastrofa na drodze
  5. Wstrząsająca afera w polskiej miejscowości. Ksiądz wyciąga od parafian astronomiczne sumy, ludzie się zbuntowali
  6. Stare zdjęcie księżnej Diany wielką sensacją. Dopiero teraz zauważyli na nim szczegół, który wszyscy przeoczyli

Źródło: Super Express

 

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News