II wojna światowa pozostawiła po sobie wiele
Twitter/GermanyTalks
Konrad Karpiuk - 7 Lipca 2019

Wielka ewakuacja. Rozbrajają 500 kilogramową bombę z II Wojny Światowej

II Wojna Światowa pozostawiła po sobie wiele wciąż nieodkrytych tajemnic. Jedną z nich okazała się ważąca 500 kilogramów bomba, którą odnaleziono podczas kopania w ziemi pod fundamenty nowego budynku.

II Wojna Światowa zakończyła się ponad 70 lat temu, ale jej ślady wciąż można znaleźć w całej Europie. Jeden niewybuch został znaleziony przez pracowników budowy - w środku ogromnego miasta. Trzeba było utworzyć specjalną strefę ewakuacyjną.

Agnieszka Chylińska ma tajemniczego mężaKim jest mąż Agnieszki Chylińskiej? Oczy wychodzą z orbit, tak tajemniczym jest mężczyznąCzytaj dalej

II wojna światowa pozostawiła niewybuchy w wielu wielkich miastach

Do sytuacji doszło w Niemczech, we Frankfurcie, nie daleko rzeki Men. Trwało kopanie fundamentów w pobliżu budynku Europejskiego Banku Centralnego. Nagle robotnicy natknęli się na ogromną bombę. Czym prędzej poinformowano służby oraz władze miasta.

Zarządzono ewakuację dzielnicy Ostend. Z zagrożonej strefy łącznie ewakuowano do tymczasowych mieszkań 16,5 tysiąca ludzi. Ewakuowane zostały domy, bloki, szpitale (razem z pacjentami w śpiączce), ogród zoologiczny, dom opieki, a także komisariat policji i biurowce.

Akcje saperzy przeprowadzali w niedzielę, aby uniknąć dodatkowych utrudnień w transporcie - wszak Frankfurt jest finansowym centrum Niemiec. Mimo to wszyscy podróżni, którzy planowali lądować, lub przejeżdżać przez stolicę Hesji, muszą przygotowywać się na poważne utrudnienia. Zamkniętych zostało kilka dróg głównych we Frankfurcie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Benedykt XVIBenedykt XVI odniósł się do wielkiego proroctwa. Katolicy drżą o przyszłośćCzytaj dalej

Rozbrajanie bomby trwało około dwóch godzin. Ewakuowano 65 tysięcy osób

Gdy policja upewniła się, że wszyscy mieszkańcy ewakuowali się z zagrożonej strefy, saperzy przystąpili do akcji. Rozbrajanie bomby, ważącej blisko 500 kilogramów trwało około dwóch godzin i zakończyło koło 18:00. Niedługo mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich domów.

Nie jest to pierwszy niewypał z II Wojny Światowej znaleziony we Frankfurcie. W 2017 roku znaleziono dużo większy, bo blisko dwutonowy ładunek. Wtedy ewakuowano z miasta 65 tysięcy osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. 60-letnia żona urodziła mu dziecko. Zachował się w najgorszy możliwy sposób
  4. Była żona Cejrowskiego dodała szokujący wpis. W sieci rozpętała się burza, jakiej jeszcze nie było
  5. Mama wyznała, że spodziewa się 17-stego dziecka. Wtedy córka powiedziała coś, przez co wszyscy na chwilę zamarli
  6. Dziś z samego rana Polsat przekazał smutną informację. Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony

M jak miłośćOstre fotki aktorek "M jak miłość". Ich wdzięki w negliżu powalają [FOTO]Czytaj dalej

Źródło: Polsat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News